Jak przyciąć agrest

Agrest należy do najbardziej popularnych jagodowym kultur, które są uprawiane w ogrodach umiarkowanej strefy klimatycznej. Pielęgnacja tych krzewów sprowadza się рыхлению gleby, karmienia i kształtowania przycinania gałęzi. Do kształtowania agrestu przystępują od razu lub następnego po posadzeniu rok.

Jak przyciąć agrest

Trzeba

  • – sekator;
  • – piła z wąskim ścierną.

Instrukcja

1
Rozpoczęty przez przycinanie agrestu zaleca się przeprowadzać wczesną wiosną, zanim распустятся nerki. Przy tworzeniu sadzonki należy skrócić wszystkie pędy, pozostawiając na słabych oddziałów w parze nerek, a na silniejszych od trzech do czterech.
2
Przy tworzeniu корнесобственного штамбового agrestu u siewek pozostawiają silny bezpośredni ucieczka, który przycinane do wysokości штамба. W górnej części pędu musi pozostać od trzech do pięciu silnych pąków, z których kształtować się będzie szwedzka. Pąki i pędy, które pojawiają się na штамбе, należy usunąć.
3
Na następny rok u młodego rośliny, uformowanego w postaci krzewu, zostaw cztery-pięć najsilniejszych pędów, reszta w pełni przyciąć. Stary agrest, rozwijający się w odpowiednich warunkach, tworzy wiele mniejsze pędów, z których rocznie zostawiają trzy-cztery gałęzie. Później oni zastąpią отплодоносившие pędy.
4
Normalnie uformowany krzew agrestu ma około dziesięciu gałęzi w różnym wieku. Należy usunąć pędy powyżej ośmiu lat. Od innych gałęzi różnią się ciemniejszym kolorem i szorstkiej fakturze. U niektórych odmian stare gałęzie gięte.
5
W trakcie corocznej формировочной przycinania usuwa się pędy zagęszczające krzew. Przytnij złamane i uszkodzone przez mróz gałęzie w całości lub do najbliższej zdrowej nerki w zależności od wieku i stanu ucieczki. Skróć opadające końce вытянувшихся gałęzi do najbliższego silne gałęzie lub nerek, rosnącej w górę.
6
Jeśli wiosna jesienią, po zbiorze owoców. Całą resztę przycinanie przenieść na następną wiosnę.
7
Podczas wiosennego przycinania загущенного krzewu agrestu, kształtowaniem którego nikt wcześniej nie zajmował, usuń korzeni wzrost i проредите krzew. Opadające gałęzie przyciąć do bezpośredniego fazy. Ukorzenione gałązki rosnące z dolnej części krzewu, można zostawić do jesieni.
8
Po zbiorze przyciąć najstarsze pędy. Ukorzenione gałązki można oddzielić od krzewów i roślin na oświetlona działka z luźnym podłożem. Przed sadzeniem agrestu działka wykopane i usuwają z ziemi korzenie chwastów. W zależności od żyzności gleby dokonaj przy перекопке od dwóch do czterech kilogramów organicznego nawozu na metr kwadratowy działki.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.