Jak kształtować cytryny

Piękna szwedzka domowego cytryny nie tylko cieszy oko swoją doskonałą formą, ale i przyczynia się do uzyskania dobrych plonów. Biorąc pod uwagę cechy biologiczne rozwoju i wzrostu roślin, należy kształtować liściasty pokrywę tak, aby drzewo otrzymywał wystarczającą ilość światła i powietrza, a także corocznie i obficie плодоносило.

Jak kształtować cytryny

Instrukcja

1
Zacznij formować korony drzew jak najszybciej. Szczypta powrotem i przyciąć gałęzie można już w pierwszym roku życia rośliny, gdy wysokość ucieczki osiąga 20 cm. Przejdź do kształtowania korony w końcu lutego lub na początku marca, przed aktywnym corocznym wzrostem: w tym czasie przyciąć pędy boczne i wierzchołka pnia, a potem w ciągu wiosny i lata прищипывайте gałęzie, które rosną poza granicami wybranej dla korony formy.
2
Przytnij zero, czyli pierwszy ucieczki, pozostawiając na nim 4-5 dobrze rozwiniętych pąków. Gdy z nich rozwiną potężne gałęzie pierwszego rzędu o długości 10-15 cm, прищипните ich. Pędy kolejnych rzędów wielkości прищипывайте lub przycinać tak, aby ich długość była na 5 cm mniej długości rodzicielskich pędów. Skończysz kształtowanie korony drzewa na pędach czwartego rzędu, zwykle to wystarczy, aby nadać gąsienicowy bujną pięknej formy. W przyszłości opiekować się drzewem, wspierając wybrany kształt korony.
3
Nie ciąć zbyt wiele pędów jednocześnie, to stymuluje gwałtowny wzrost tak zwanych жирующих gałęzi lub strzał, na których nie pojawia się nowe pąki.
4
Nie wolno dopuścić do owocowania, dopóki nie zostanie utworzona korony drzew. Do tego należy usuwać kwiaty i jajniki, tym samym pozostawiając gąsienicowy siłę do intensywnego wzrostu gałęzi i liści. Na tworząca crone nie dopuścić do nadmiaru owoców, ponieważ zbyt duża ilość jajników może prowadzić do choroby drzew, wycieńczenia i spowolnić jego rozwój. Po kwitnieniu należy usunąć zbędne jajniki, pozostawiając równomiernie rozmieszczone po crone przyszłe owoce: na każdą jajnik powinno przypadać nie mniej 12-14 liści.
5
Należy zapewnić równomierne nawadnianie i oświetlenie do twojego drzewka, aby korona była piękna i luzem. Jeśli jedna strona krzaka wygląda сплющенной, obróć roślina uszkodzonym bokiem do źródła światła, jeśli to możliwe. Aby pomóc liściach wyrównać, podlewamy glebę z tej strony bardziej starannie.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.