Jak zapuścić korzenie фаленопсиса

Dość często hodowcy borykają się z tym, że korzenie rośliny są uszkodzone. A dla epifity, którymi są фаленопсисы, to praktycznie równa się śmierci. Z powodu specyficznych warunków panujących w takich roślin rosną im nowe system korzeniowy jest bardzo problematyczne. To będzie wymagało trochę wysiłku, ale jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, roślina budzi się do życia.

Jak zapuścić korzenie фаленопсиса

Trzeba

  • – mech torfowiec;
  • – keramzyt.

Instrukcja

1
Odciąć uszkodzone korzenie. Również odciąć отцветший konara do pierwszej żywej nerki i zbędne liście. Należy to zrobić, aby korzenie dostawali jak najwięcej wilgoci i składników odżywczych. Plastry posypać pokruszony węgiel, aby za ich pośrednictwem na rośliny nie dostały się bakterie chorobotwórcze.
2
Przygotować odpowiednie podłoże. W tym przypadku kora nie nadaje się, ponieważ korzenie nie mogą otrzymywać z niej wilgoć. A jeśli, starając się zwiększyć wilgotność, zbyt nawilżać korę, można stworzyć idealne środowisko dla rozwoju pleśni i bakterii. Najlepiej nadaje się mech torfowiec. Można wybrać zarówno suchej, jak i na żywo.
3
Weź plastikowy garnek do uprawy storczyków odpowiedniego rozmiaru. Również mieszczą się duże plastikowe butelki z odciętym dachem.
4
Na dno połóż keramzyt. Powinien on trwać co najmniej jednej trzeciej puli. Keramzyt musi być duży, aby nie absorbować zbyt dużo wilgoci. Trochę posypać go wodą z rozpylacza.
5
Na wierzchu umieść torfowiec. Wstępnie należy lekko zwilżyć. Jeśli on był zbyt mokry, po prostu rozsuń je lub pozostawić na jakiś czas, aby подсох. Przy użyciu świeżego mchu na dnie garnka wlać niewielką ilość wody.
6
Przed umieszczeniem phalaenopsis na torfowiec, moczyć go przez jakiś czas w roztworze wodnym ze stymulatorem.
7
Zrób w mech pogłębienie. Umieść w nim roślin. Po bokach zrób zderzaki z сфагнума. Jeśli mech suchy, trochę przykryć korzenie rośliny.
8
Garnek z фаленопсисом umieścić w ciepłym (około 21оС) oświetlone miejsce. Dobrym miejscem będzie bateria. W tym przypadku trzeba będzie przykryć pojemnik z rośliną, aby utworzyć wewnątrz odpowiednią wilgotność i chronić go przed działaniem suchego powietrza baterii. Należy zapewnić roślinie nie mniej niż 15 godzin światła.
9
Сбрызгивайте torfowiec tylko na krawędziach. Jeśli podłoże składa się z suchego mchu, lekko nawilża i powierzchni. Ważne jest, aby nie переувлажнить go. Jeśli używasz żywy mech, to wystarczy po prostu regularnie dolewać wody. Naturalnej wilgotności wystarczy.
10
Nie bój się, jeśli duże liście zaczynają więdnąć i odpadną. Wynika to z tego, że uszkodzone korzenie nie mogą zapewnić im niezbędną ilość wilgoci. Jak tylko roślina zacznie powstawać, to daje nowy arkusz.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.