Jak rosną sosny

Mała сосенка w pobliżu domu lub na daczy nie tylko ozdobić podwórko, ale i może uczynić rolę choinki na Nowy Rok. Dlaczego hack corocznie drzewa, kiedy można ubrać swoją choinkę. I śnieg na niej leżeć będzie nie z waty, a najbardziej prawdziwy.

Sosny dobrze zakorzenić się w ogrodzie

Instrukcja

1
Nie trzeba myśleć, że do tego, aby się rozwijać sosnę na własnej działce, wystarczy przynieść drzewko z lasu, wbić go w ziemię i nic więcej nie robić. To drzewo jest skazane na śmierć, a jeśli się przyjmie, to widok będzie miał nie najlepszy. Choć sosna i jest typowy dla naszej strefy klimatycznej drzewem w ogrodzie wymaga specjalnego za sobą opieki.
2
Przed zakupem drzewko, wybierz odpowiednie miejsce do lądowania. Pamiętaj, sosna – światło-kochający rośliny. Jeśli choć raz byli w sosnowym lesie, to na pewno widział, jak drzewa dążą do światła, i jak źle wyglądają fragmenty pnia, które pozostały w cieniu. Gdy miejsce znalezione, wykopać dół dwa razy większą, niż kontener główny. Wsypać na dno drenaż, wypełnij pit warunki glebowe podłoże i zrzuć drzewko. Im mniej będzie drzewko, tym większe jego szanse na приживание. Obficie polać gleby i posypać z góry trocin lub torfu posypką. To pomaga zachować wilgoć, a stopniowo разлагающаяся organika będzie doskonałym nawozem dziecku.
3
W pierwszych latach, podczas gdy sosna nie weszła w życie, należy chronić ją od silnych mrozów i palącym słońcu. Nie wlewać system korzeniowy drzewa, okresowo do zasilania roślin stymulatorów wzrostu, продающимися w centrach ogrodniczych. A do tego, aby сосенка pozostała piękna i schludne, trzeba będzie co jakiś czas przycinać jej koronę.
4
Każdej wiosny sosna będzie wyrzucić swego rodzaju świeczki, z których wyrastają nowe gałęzie. Bez niepotrzebnej litości przycinać приростки, pozostawiając kikuty o wymiarach 2-5 cm Najpierw strzyżona sosna będzie wyglądać bardzo ładnie, ale już za tydzień-inne свечные konopi puszczą boczne gałązki, i sosna zacznie zarośnięty pięknej zadbanej koroną. Ale nigdy nie możliwość cięcia igieł z sosny, które pozostały na gałęziach części igieł пожелтеют i zepsuje wygląd drewna.
5
Okresowo обрызгивайте koronę wodą. Sosny lubią małe дождички, po których wyglądają na jeszcze jaśniejsze, jeszcze piękniejsze.
Porada
Jeśli samodzielnie wykopane drzewko w lesie, zapamiętaj jego pierwotne położenie względem stron świata. Przy wysiadaniu staraj się kierować sosnę również, jak ona i rozwijała się. To zwiększy szanse rośliny na przetrwanie.

logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.