Jak przetworzyć шлицу na spódnicy

Blade jest opcja cięcia na wąskiej spódnicy, marynarki lub płaszcza. Odbywa się ona do tego, aby ten, kto będzie nosić produkt, mógł się swobodnie poruszać. Na klasycznej spódnicy blade odbywa się z tyłu, ale w zasadzie może jest i z przodu i z boku.

Jak przetworzyć шлицу na spódnicy

Trzeba

  • – tkaniny na spódnice;
  • – kreda lub mydła;
  • – nożyczki:
  • – linijka;
  • – żelazko:
  • – flizeliny lub inny materiał do powielania;
  • – zestaw do szycia.

Instrukcja

1
Przed rozpoczęciem cięcia spódnicę, zdecydować, gdzie będzie znajdować się blade i gdzie ona będzie заутюживаться. Nacięcie, znajdujący się z tyłu, zniszczyć lewo, przód – do prawej, bocznej można wykonać na różne sposoby. Taki przekrój przechodzi w szew, dlatego przy jego lokalizacji z przodu lub z tyłu produkt składa się nie z dwóch, a z trzech lub czterech głównych części. Boczny шлицу można wykonać i w prosty двухшовной spódnicy.
2
Cięcia шлицу można zarówno na papierze, jak i bezpośrednio na tkaniny. Jeśli po raz pierwszy uszyć taką spódnicę – wybierz pierwszą opcję. W tym przypadku trzeba powielić wzór przedniej lub tylnej połówki spódnice. Najlepiej przetłumaczyć oba wzory na миллиметровку lub niepotrzebny kawałek tapety tak, jak szczegóły będą umieszczone na tkanki. Określ, gdzie masz po prawej i po lewej połówki.
3
Aby шлицу z tyłu, od spodu prawej tylnej połówki na średnim szwu odstawić do góry długości cięcia. Ona może być każdy. Jeśli spódnica jest długa, zrób nacięcie więcej. Wyceluj punkt. Przesuń palcem do niej prostopadła w prawo i odstawić na nim szerokości szczeliny. Zazwyczaj wynosi ona od 4 do 6 cm, ale może być i więcej. Taki sam odcinek odłożyć na dalszy ciąg dolnej linii spódnice od punktu przecięcia ze średnim szwem. Połącz oba punkty. Równolegle do tej linii spędzić jeszcze jedną, w odległości 1,5-2 cm, To będzie dodatek. Kontynuować tę linię cm na 2-3 dalej górnej krawędzi szczeliny. Połącz kropki tak, aby powstał kącik. Na lewej połówce tyłu spódnicy шлицу кроите bez zasiłku. Przenieś wzór na tkaninie.
4
Выкроите z powielania materiału 2 paski. Na lewej części powielić całą шлицу. Dla prawym zrób wąskie paski równej szerokości dodatek. Pozostałą część szczeliny nie dotykaj. Należy obsłużyć wszystkie aspekty оверлоком lub ogarnęła петельным szwem ręcznie. Zautyuzhte wąski szew na prawej połówce na złej stronie. Отстрочите go w odległości 1-2 mm od zgięcia. Bez tej operacji można się obejść, jeśli tkanina jest dość sztywna i dobrze trzyma kształt.
5
Złożyć tylne połówki prawej strony do siebie. Śmietana i sew środkowy szew od pasa lub od końca klamry do górnej linii szczeliny. Nie przerywając linie, obróć urządzenie, aby migać góry szczeliny pod kątem, zabierając wąski szew na prawej połówce. Kąt jest w przybliżeniu równa się temu, pod którym zmniejszyć naddatek na prawej połówce spódnice.
6
Zautyuzhte шлицу na lewą połowę. Dodatki środkowego szwu разутюжьте. Jeśli spódnica z grubej tkaniny, można zrobić w górnej części szczeliny małe nacięcie. Na przedniej stronie poprowadzić закрепляющую miejsce równolegle косому szwu górnej części szczeliny. Ten niewielki шовчик biegnie od krawędzi szczeliny do średniej wielkości spoiny. Przednie i boczne wypusty wykonywane są dokładnie tak samo.
logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.