Jak przeszywający orzeszki piniowe

Orzeszki piniowe bardzo korzystnie wpływają na organizm człowieka, нормализируя aktywność układu nerwowego i poprawia skład krwi. Do tego orzeszki piniowe zawierają kompleks witamin, y i Z. Jedno źle czyszczone ich jest dość trudne, ponieważ jeśli rozbić orzeszki piniowe, są сплющиваются.

Jak przeszywający orzeszki piniowe

Trzeba

  • – patelnia;
  • – piekarnik;
  • – пассатижы lub szczypce;
  • – do gotującej się wody.

Instrukcja

1
Orzeszki piniowe łatwo раскусываются, jeśli wcześniej ich прокалить na patelni lub blasze, a potem na jakiś czas zalać wodą. Jądra orzechów przy tym nie stracą swoich odżywczych i walorów smakowych, a skorupa staje się miękkie i giętkie.
2
Aby wyjąć orzechy z szyszki cedrowe стланика, umieść ją do pieca lub piekarnika. Guz zostanie zmiękczona, a same jądra orzechów będą pachnące, miękkie i zyskają niepowtarzalny smak. Taką skorupę łatwo można zniszczyć i złamać.
3
W Buriacji praktykują następującej metody. Szklanka orzechów zalać wrzątkiem na 15 minut, czekając aż stanie się miękka, a potem раскалывают zębami c głupi strony.
4
Podzielić orzechy można przy pomocy kombinerek. Wiele szczypce i szczypce posiadają nacięcia na szczękach, za pomocą których przy maksymalnym zamknięciu powstaje koło lub owal, mniejszy rozmiar, niż orzech. Włóż w złącze orzechy i wciśnij. Orzech włożyć nie stoi, a nie poziomo, szerszą stroną. Jeśli zrobisz wszystko poprawnie, skorupa pęknie, a jądro pozostanie w jednym kawałku.
5
Zamiast szczypiec można doradzić prasa do czosnku (чеснокодавку lub давилочку). Umieść w niej jądra i wciśnij. Tylko wstępnie obliczyć siłę uderzenia, aby w końcu nie wyszła owsianka ze skorupy i jądra.
6
Cedr nakrętki praktycznie nie ma przeciwwskazań, ale nadmierne jego spożycie może powodować zaburzenia smaku, wygląd metaliczny lub gorzki smak w ustach. Zazwyczaj zaburzenia te ustępują w ciągu kilku dni same w sobie.
Należy zwrócić uwagę
Pełne orzechy różnią się od pustych obecnością oczek – jasnych plamek na skorupkach. Puste takich miejsc nie ma.

Porada
Szczególnie przydatne orzeszki piniowe dzieci i młodzieży, przyczyniają się do ich rozwoju fizycznego i umysłowego rozwoju.

Skorupki od orzecha cedrowego wskazane jest, aby nie wyrzucać, a gotować z niej leczniczą ducha nalewki..

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.