Jak przestać pić kawę

Zależność występuje nie tylko od alkoholu i nikotyny. Często narkotykiem dla człowieka są produkty fast-food, czekolada, kawa. Niedobrze, gdy nie można się obudzić i twoja praca jest warta, jeśli nie dostać swoją dawkę kawy. Od każdego zależności musisz się stopniowo i być stałe w swojej decyzji.

Jak przestać pić kawę

Trzeba

  • – napój z cykorii;
  • – kawa rozpuszczalna;
  • – zielona herbata;
  • – świeżo wyciskane soki.

Instrukcja

1
Rzuć picie kawy powoli, bo ci nie potrzebny stres związany z nagłą zmianą stylu życia. Czas na pozbycie się tego nawyku zależy od ilości napoju, który można podbijać do tego. Rezygnując otrzymywać kofeina ostro, można spotkać się z абстинентным zespołem – zmęczenie, ból głowy, senność, nudności, ból w żołądku i depresją.
2
Zaplanuj harmonogram stopniowego zmniejszania liczby filiżanek kawy, które ty pijesz w ciągu dnia. Można spróbować wymienić swój ulubiony kubek kawy na filiżankę mniejszej pojemności. Na przykład, jeśli wcześniej pojemność filiżanki był 300мл, teraz pić z naczyń o pojemności 200-250 ml. Oszczędzaj i ilość kubków, można pozbyć się od 1 do 3 sztuk dziennie.
3
Kup kawę bez kofeiny, kawa rozpuszczalna i napój z cykorii. Spróbuj wymienić ten twój zwykły mocna kawa. Stopniowo, przez jedną filiżankę pij napoje bez kofeiny.
4
Odpoczywaj więcej, aby nie być rozdrażnione i zmęczone w godzinach pracy. Wietrzyć pomieszczenie do spania – świeże powietrze pomaga zasnąć mocno. Wybierz w pełni dla ciebie pościel – poduszki, materac, koc, pościel.
5
Nie należy przyjmować tabletki nasenne, rano po zastosowaniu go obudzić się bardzo trudne. Będziesz czuć się przytłoczony, i znowu będzie uciekać się do pomocy kawy, aby się obudzić.
6
Wstał z łóżka, rozsunąć zasłony – słońce wyemituje sygnał do mózgu, że czas już się obudzić. Sprawdź ładowanie i uciekajcie w prysznic. Na śniadanie koniecznie włącz pokarmów białkowych, ona przyczynia się do szybkiego przełączania organizmu na czuwanie.
7
Włącz do listy napojów, które zastępują ci kawę, zieloną herbatę. Jest w nim wystarczająco dużo kofeiny, choć mniej niż w kawie. Odkryj świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne, aby naładować energią na cały dzień. Im więcej w diecie będzie zdrowe napoje, tym mniej będzie zależeć od kolejnej filiżanki kawy.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.