Jak przerobić zdjęcie na dysku

Zdjęcia cyfrowe często kopiuj: przesyłanie z aparatu na dysk twardy, na wymienne nośniki, płyty CD. Można to zrobić na kilka sposobów. Oswoiwszy się, można wybrać ten, co jest dla ciebie wygodniejsze.

Jak przerobić zdjęcie na dysku

Trzeba

  • Komputer, aparat fotograficzny, czytnik kart.

Instrukcja

1
Włącz komputer. Za pomocą kabla USB, podłącz do niego aparat cyfrowy i uruchom go w trybie aktywnym. Na ekranie urządzenia pojawi się menu, уточняющее, do czego zostało ono podłączone do komputera lub drukarki. Wybierz pierwszą opcję, i system Windows uruchomi program transferu obrazów. Wybierz folder na dysku twardym, gdzie będzie umieszczony album. Pola zaznacz zdjęcia, które chcesz skopiować. W tym przypadku dla całej grupy zdjęć można wybrać nazwę pospolitą, numerowanie plików program проставит sama. Postępuj zgodnie ze wskazówkami menu, i w zależności od ilości informacji, proces migracji zostanie wkrótce zakończony.
2
Wyjmij kartę pamięci z aparatu i włożyć ją do czytnika kart podłączonego do komputera. Otwórz odpowiedni folder na urządzeniu zewnętrznym i odpowiedni folder na dysku twardym komputera. Wybierz za pomocą myszy pliki, które są potrzebne, i przeciągnij je myszką w miejsce stałego przechowywania. Pliki w tym przypadku-czy ich nazwy, które im dał aparat podczas robienia zdjęcia. Podobnie można kopiować informacje z innych dysków zewnętrznych. Nie można otwierać drugi folder, a kierować myszy na folder w lewej części eksploratora , gdzie należy skopiować wybrane pliki. Druga metoda jest wygodniejsza, ale może zakończyć się błędem kopiowaniem nie w to miejsce ze względu na дрогнувшей ręce.
3
Użyj prawego przycisku myszy, gdy spotkali się z awarią oprogramowania. Kliknij nią na wybrane zdjęcie, wybierz z listy rozwijanej opcję „Kopiuj” i otwórz folder, w którym chcesz zapisać obraz. Na pustym miejscu ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Wklej”. W folderze pojawi się żądany plik. Użycie tej metody może być utrudnione w przypadku małej ilości pamięci ram.
4
W eksploratorze windows otwórz folder ze zdjęciami i wskaż żądaną do nagrania na CD. W górnej części okna kliknij na strzałkę z prawej strony i kliknij na zdaniu „Zapisz na dysk”. Automatycznie otworzy się napęd, w który trzeba włożyć przygotowaną płytę. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w kreatorze nagrywania płyty, i otrzymasz obraz plików, gotowy do nagrywania. Kliknij przycisk „Nagraj” i trochę poczekać.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.