Jak przenieść obiekt na innym tle

Przeniesienie obiektu na innym tle, można za pomocą programu Photoshop, który zakłada pracę z obrazami rastrowymi. Proces jest dość czasochłonny, wymaga скурпулезности i dokładności. Zaniedbania w prowadzeniu ruchu może doprowadzić do tego, że będzie od razu widoczny fotomontaż.

Jak przenieść obiekt na innym tle

Trzeba

  • Program Adobe Photoshop, dwie bitmapy.

Instrukcja

1
Otwórz obraz, z którego pochodzi obiekt. W tym przypadku – statek kosmiczny. Następnie wyciąć obiekt. Służy do tego narzędzie „Magiczna różdżka” z paska narzędzi w trybie „Dodawanie do zaznaczenia” (w górnym pasku programu). Z jej pomocą wybierz statek, klikając otaczającego go tła. Jeśli tło jest niejednorodny, trzeba produkować więcej częste kliknięciu myszą. Po zaznaczeniu obiektu będzie zakreśloną „na żywo” linią przerywaną. Ale zaznaczonym okaże się nie tylko statek, ale i obrazy na obwodzie.
2
Aby zaznaczenie dotyczyła tylko obiektu, инвентируйте obraz poprzez naciśnięcie „gorących” klawiszy Shift+Ctrl+I. W wyniku przerywaną będzie tylko wokół statku. Na tym etapie osiągnięty cel – zaznaczenie obiektu.
3
Kliknięcie prawym przyciskiem myszy w obrębie zaznaczenia w celu ustalenia dokładnych granic. Po naciśnięciu przycisku pojawi się menu, w którym należy wybrać funkcję „Aktualizować na krawędzi”. Ta funkcja ma swoje parametry, regulowane передвиганием odpowiednich suwaków. „Promień” precyzuje krawędź zaznaczenia, „Kontrast” jest niezbędny do regulacji kontrastu krawędzi zaznaczenia. Suwak „Wygładzić” pomaga wygładzić poszarpane krawędzie, a „Wtapianie” – bardziej miękkie i naturalne. „Kompresja/Rozszerzenie” jest odpowiedzialny za wymiary zaznaczonego obszaru. W oknie opcje „należy zaznaczyć krawędź” ustaw wszystkie ustawienia na zero. W ten sposób statek zostanie podświetlona bardzo dokładnie.
4
Następnie otwórz obraz, na który zostanie przeniesiony obiekt i przeciągnij i upuść tam statek. Ustawiając go w odpowiednim miejscu, lekko растушуйте krawędzie cięte zdjęcia i wyreguluj jasność/kontrast. Jest to konieczne do tego, aby montaż był wysokiej jakości. Po tym jak statek „zainstalowana”, wykonaj mieszania warstw i zapisać nowy obraz.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli po pracy narzędziem różdżka migracji, nie używając opcji „Aktualizować na krawędzi”, będą widoczne piksele poprzedniego tła.

Porada
Jeśli podczas pracy z oknem „należy zaznaczyć krawędź” przesuniesz myszkę na suwak, na dole okna można przeczytać wskazówki, jak korzystać z każdego z nich.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.