Jak przemalować dół kurtki

Praktycznie u każdego człowieka w zimowym szafie jest wygodna i ciepła kurtka puchowa. Im wyższej jakości kurtka, tym dłużej będzie wyglądał jak nowy. Czasami występuje konieczność odświeżyć kolor puchowe kurtki lub w ogóle zmienić odcień. W tym celu można zwrócić się do pralni, ale można spróbować przemalować go na własną rękę.

Jak przemalować dół kurtki

Trzeba

  • – kolorowanie skład dla wyrobów włókienniczych;
  • – sól.

Instrukcja

1
Pomalować naturalny dół kurtki jest bardzo trudne, a wyniki barwienia mogą być przeciwstawnymi oczekiwaniami. Ponadto, decydując się całkowicie zmienić kolor puchowe kurtki, bądź przygotowany na to, że po aplikacji może zostać objęte rozwodem lub farby na tkaninie będzie wyglądać inaczej niż w zbiorniku. Lepiej, oczywiście, zwrócić się o poradę do pralni, choć nie wszystkie z nich są gotowi chwycić za zamalowywanie puchowe kurtki.
2
Jeśli zdecydujesz się zrobić zabarwienie kurtki samodzielnie, to przed zabiegiem dokładnie oczyścić dół kurtki od zanieczyszczeń. Można oddać kurtkę do pralni, która ma możliwość spędzenia аквачистку. Jeśli nie ma takiej możliwości, to wypierz dół kurtki ręcznie lub w pralce dobrym proszkiem przy niskiej temperaturze wody (do 50oc).
3
Podchodź bardzo ostrożnie do wyboru środków barwiących. Nie spiesz się, aby wykonać barwienie za pomocą ciekłego tuszu lub farby, które nie są przeznaczone do tego typu tkaniny. Zwykle różne farby do tkanin są sprzedawane w sklepach sprzętu, a czasem i artystycznych salonach i sklepach. W sprzedaży dostępne są również farby akrylowe, które można użyć do barwienia odzieży. Jeśli planujesz całkowicie zmienić kolor puchowe kurtki, a następnie wybrać farbę bogatą i gęstą, zamiast lekkich odcieni środków. Przed użyciem przetestować farby na kawałku podobnej tkaniny takiego samego koloru i faktury.
4
Aby nie zepsuć okucia kurtki (klamry, elementy dekoracyjne, metalowe guziki), przed malowaniem należy ją zdjąć. Dół kurtki można malować i w maszynie, i rękami. Barwnik środek rozcieńczony w 10 litrach wody z dodatkiem soli (około 150 g). Opuść dół kurtki w ten skład na jakiś czas. Jeśli malujesz rękami, uważaj, aby cała kurtka była zanurzona w farbę, nie było zagnieceń lub pofałdowane działek, inaczej farba nie spadnie równomiernie.
5
Po aplikacji delikatnie powiesić dół kurtki osłonę, ale nie wyjmuj go. Poczekaj do całkowitego wyschnięcia. Jednak przygotuj się na to, że po pierwszym praniu, farba może częściowo zejść, i dół kurtki zmieni swój kolor, może nie na lepsze.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *