Jak prywatyzacji działów mieszkanie

Daleko nie wszyscy obywatele Rosji mogą równie łatwo zrealizować tego im zgodnie z prawem prawo do prywatyzacji. Często trudności w tej kwestii pojawiają się u ludzi żyjących w instytucjonalnych domach i mieszkaniach. Dla udanej rejestracji praw własności do tej nieruchomości trzeba wiedzieć cechy tego procesu.

Jak prywatyzacji działów mieszkanie

Trzeba

  • – paszporty uczestników transakcji;
  • – umowa społecznego zatrudnienia;
  • – nakaz mieszkania;
  • – wyciągu z rejestru domu;
  • – rzuty i legenda;
  • – zaświadczenie o niewykorzystania prawa do prywatyzacji.

Instrukcja

1
Dowiedz się więcej o statusie twojego lokalu mieszkalnego. Aby uzyskać niezbędne informacje o statusie twojego domu, skontaktuj się z organizacją, w bilansie którym znajduje się twój dom. Zgodnie z rosyjskim prawem masz prawo do prywatyzacji mieszkanie, znajdujące się w resorcie żadnej organizacji państwowej. Przy tym mogą wystąpić trudności z zakwaterowaniem, переоборудованным z hostelu. Jeśli twoje mieszkanie znajduje się w samym funduszu jak schronisko, masz najprawdopodobniej pojawią się trudności z prywatyzacji. Ale nie należy się zniechęcać, nawet jeśli mieszkanie w dokumentów będzie hostelu. W tym przypadku problem trzeba będzie rozwiązać przez sąd, a będziesz miał szansę na zwycięstwo.
2
Złóż umowy społecznej oraz zatrudniania na wymagania przestrzenne mieszkanie, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej. Polega on z obecnym właścicielem budynku mieszkalnego na podstawie zlecenia na mieszkanie.
3
Uzyskaj rzuty i wyjaśnienie swojego mieszkania. Dokumenty te są składane w WIT w miejscu zamieszkania.
4
Zgadzam się ze wszystkimi zarejestrowanymi na powierzchni mieszkalnej o tym, jak będzie prywatyzacja. Można ją złożyć na jedną osobę lub w częściach. W przypadku udziałów projektowaniu nieruchomości, odpowiednio rosną i koszty związane z korzystaniem z mieszkania. Jeśli ktoś z zarejestrowanych nie chce wydać na siebie nieruchomość lub wykorzystał swoje prawo do prywatyzacji, to powinien napisać rezygnację i zapewnić go u notariusza.
5
Otrzymasz brakujące dokumenty i zaświadczenia. Od każdego uczestnika prywatyzacji potrzebował zaświadczenie o tym, że on wcześniej nie wykorzystał to prawo. Można ją dostać jak w obecnym miejscu zameldowania, jak i na adres dotychczasowego miejsca zamieszkania, jeśli zostały tam zarejestrowane po 1991 roku.
6
Zapoznaj się ze wszystkimi dokumentami w Departamencie polityki mieszkaniowej w siedzibie mieszkania. Przy tym muszą być obecni wszyscy uczestnicy prywatyzacji. Jeśli nie jest to możliwe, dopuszcza się sporządzenie pełnomocnictwa na nazwę jednego ich przyszłych właścicieli w celu reprezentowania wspólnych interesów.
7
Po otrzymaniu i podpisaniu umowy o prywatyzacji w departamencie polityki mieszkaniowej zarejestruj go w Росреестре. Tam dostaniesz świadectwa własności, ze wskazaniem adresu mieszkania, a także udziału w niej.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *