Jak rozmienić trzypokojowe mieszkanie

Wymiany na mieszkanie trzypokojowe, należących do wielu właścicieli lub małżonków, odbywa się w dobrowolnym lub przymusowym porządku. Jeśli wszyscy zgadzają się na dobrowolne wymiany, to wystarczy znaleźć odpowiednią opcję lub sprzedać mieszkanie i podzielić otrzymane środki, na które każdy nabędzie wymagana noclegi.

Jak rozmienić trzypokojowe mieszkanie

Trzeba

  • – paszport;
  • – dokumentów prawnych na mieszkanie;
  • – oświadczenie;
  • – кадастровые wyciągi i legenda.

Instrukcja

1
Jeśli wszyscy właściciele lub małżonkowie zgadzają się na wymiany, to najłatwiej jest sprzedać dwupokojowe mieszkanie i podzielić środki między wszystkimi właścicielami równo lub zgodnie z udziałami każdego.
2
Inną opcją wymiany na mieszkanie trzypokojowe – to znaleźć odpowiednie opcje wymiany. Na przykład, odpowiednie może być opcja podziału na trzy jednopokojowe mieszkanie z dopłatą lub dwa dwupokojowe, znajdujące się na obrzeżach miasta. Ale taka metoda rozdziału może przeciągnąć się przez dłuższy czas, ponieważ według statystyk ludzie częściej wyjeżdżamy i bardzo rzadko przyjeżdżają, więc wymiany mieszkania może zająć długie lata.
3
Jeśli małżonkowie rozwodzą się i nie mogą dojść do obopólną zgodą lub właściciele nie mogą rozwiązać sprawę polubownie, to sekcja mieszkania można dokonać przez sąd. Do sądu wyobraź oświadczenie, wyciąg z katastralny paszport, kopię katastralny planu, wyjaśnienie z zaznaczonymi udziałów радела mieszkania.
4
Jeśli trzypokojowe mieszkanie posiada białym pokoju, to możliwe jest jej rozdział w naturze. Jeśli każdy właściciel nieruchomości nie może uzyskać w wyniku podziału mieszkania oddzielny pokój, równą jego udziału w nieruchomości, sekcja możliwy jest w procentach.
5
Przy wykonywaniu sekcji w naturze zarejestruj się na swoje prawo własności na wybraną część, zwracając się w WIT i otrzymał nowy paszport katastralny, i waszą działką według własnego uznania. Można ją wymienić, sprzedać i kupić inne mieszkanie, wynająć wziąć kredyt hipoteczny na zakupione mieszkanie itp.
6
Jeśli mieszkanie jest podzielona w procentach, to masz prawo uzyskać tylko należnej ci akcji w trybie przymusowym w ujęciu do roku, po czym kupić sobie mieszkanie.
7
Wymiany municypalnej trzypokojowego mieszkania jest możliwy tylko na mieszkań komunalnych. Dokonać wymiany jest wystarczająco trudne. Sąd może trwać przez dziesięciolecia, nie prowadzi do pożądanych rezultatów. Więc zajmijcie się prywatyzacji, należy wykupić prawa własności i potrzebuję drobne mieszkanie w powyższy sposób.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.