Jak zbudować dom w Nowosybirsku

Zakup i budowę indywidualnych domów staje się coraz bardziej popularne w Nowosybirsku. Rzeczywiście, w warunkach metropolii takiego mieszkania może być dobrym rozwiązaniem dla rodzin. Ale przed tym jak rozpocząć budowę, trzeba zrozumieć specyfikę organizacji tego procesu w Nowosybirsku.

Jak zbudować dom w Nowosybirsku

Instrukcja

1
Wykup gruntów pod budowę. Najprościej kupić działkę, na której już wcześniej został wzniesiony budynek mieszkalny, i który oferowany jest ze wszystkimi wymaganymi dokumentami. W zbliżonych do środka obszarach Nowosybirska jeszcze zachowała prywatny zabudowa, i swój nowy dom można zbudować na miejscu jednego ze starych, kupił go u gospodarzy. Jeszcze jedna opcja to zakup domek działki. Są w granicach miasta, niektóre z nich posiadają dobrą infrastrukturą w postaci dróg i sklepów, na przykład, znajdujące się na południu, w okolicy Матвеевки. Współczesne polskie prawo pozwala nawet na oficjalną rejestrację w domach wybudowanych w spółdzielniach letniskowych.
2
Uzyskaj ziemię na preferencyjnych warunkach, jeśli masz do tego prawo. W nowosybirsku działa program, zgodnie z którym szereg kategorii osób, np. rodziny wielodzietne mogą otrzymać ziemię dla budownictwa mieszkaniowego. Stanąć w kolejce, aby uzyskać ziemi można, kontaktując się z działem powiatu ochrony socjalnej.
3
Sporządź kosztorys i plan przyszłej budowy. Pomogą ci w tym profesjonalne targów, które organizowane są w kompleksie wystawienniczym „Siberian Fair”. Odbywają się one dwa razy w roku. Na takim spotkaniu można uzyskać profesjonalną poradę w zakresie budowy, a także znaleźć organizacje, zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych i właściwie budową domów prywatnych. Na wystawie będzie można zobaczyć nawet przykłady budynków, wykonanych na podstawie tej czy innej technologii.
4
Jeśli na podstawie wyników obliczeń sobie sprawę, że nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, zwrócić się do banku o pożyczkę. Wiele instytucji finansowych oferuje preferencyjne programy pożyczek na finansowanie budownictwa mieszkaniowego. na przykład, można rozważyć oferty Banku.
Należy zwrócić uwagę
Dla małego domu jednorodzinnego o wysokości nie więcej niż trzech pięter i o powierzchni nie większej niż półtora tysiąca metrów metrze żadne dodatkowe uprawnienia nie są wymagane. Jeśli chcesz zbudować dom, trzeba będzie skontaktować się z działem nadzoru budowlanego w Nowosybirsk.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *