Jak uzyskać teren pod budowę

Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach kupują domy wakacyjne lub działki pod budowę, aby żyć na łonie natury z dala od miasta i mieć własny dom. Zalety prywatnego domu przed mieszkaniem są niezaprzeczalne, ale wielu ludzi zatrzymuje finansowa elementem budowy własnego domu, a także nie wszyscy wyobrażają sobie proces zakupu gruntu, niezbędnego do budowy. W tym artykule opowiemy o najważniejszych etapów, które trzeba przejść, aby uzyskać działka.

Jak uzyskać teren pod budowę

Instrukcja

1
Udaj się do administracji miejscowości, do której odnosi pożądany działka, i zamów kopię топографического planu terenu, na którym można rozważyć terytorium w skali 1:500 i wybrać ziemię na działki, koncentrując się na już zabudowane obszary.
2
Wybierając działka w nowym planie, złożyć do urzędu wniosek, aby dowiedzieć się, czy ma ktoś na tej działki w prawo własności. Do zakończenia ustalenia prawa przynależności ziemi trzeba czekać kilka dni.
3
Po tym, jak dowiedzieć się kończy, masz dwa warianty dalszych działań – jeśli ktoś ma prawo do własności na wybrany odcinek, potwierdzoną dokumentami, trzeba szukać nowy odcinek, powtarzając wszystkie poprzednie kroki w administracji.
4
Jeśli działka jest wolny, na топографическом zakresie będzie odpowiedni znak i trzeba będzie napisać jeszcze jeden wniosek, zgodnie z którym twój działka sprawdzą się na dopuszczalność budowy budynków mieszkalnych. Jeśli na działce nie ma obiektów, które blokują budowę (np. rurociągu), na kopii planu będzie jeszcze jeden znak zezwalający na budowę.
5
Potem napisz trzecie podanie do administracji, która wymaga pozwolenia na indywidualne budownictwo mieszkaniowe na wybranym odcinku. Do wniosku należy dołączyć kopie топографического planu ze wszystkimi oznaczeniami i pytania, które otrzymaliśmy w poprzednich wypowiedzi.
6
Po złożeniu tego wniosku trzeba będzie poczekać jakiś czas, aż administracja i departament nieruchomości nie rozpatrzą go, i nie przyjdą do jakiejkolwiek decyzji. Jeśli w swoich dokumentach nie ma naruszeń, i wszystkie zasady są zgodne z normą, działka wystawiona na aukcji w oficjalnych mediach.
7
Po ogłoszeniu o aukcji trzeba poczekać jeszcze miesiąc. Jeśli w tym okresie pojawiły się chce kupić działkę, trzeba kupować ziemię na aukcji. Jeśli ani jedno zgłoszenie na zakup nie zostały zgłoszone po upływie miesiąca, ziemia przechodzi do ciebie, jak do najemcy.
8
Prawo do najmu wydawana jest na trzy lata – okres ten służy do tego, aby zabudować działkę. Po zakończeniu budowy można wykupić ziemię na własność.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *