Jak pozbyć się ropne anginy

Początek ropne anginy zazwyczaj ostre, z gorączką i dreszczami, w gardle czuje ból i suchość, stopniowo nasilają bolesność. Szyjne i подчелюстные węzły chłonne rosną i stają się bolesne. Leczyć гнойную anginę można w domu.

Jak pozbyć się ropne anginy

Trzeba

  • – baterie alkaliczne napoje (mleko z sodą, woda mineralna itp.);
  • – rumianek, szałwia, liście eukaliptusa;
  • – soda, jod;
  • – roztwór Lugola;
  • – nadtlenek водрода;
  • – propolis.

Instrukcja

1
Zapewnij leżenie w łóżku – to konieczność spowodowana możliwymi powikłaniami choroby, które mogą być na tyle poważne (reumatyzm, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie ucha, obrzęk krtani, itp.).
2
Obfite ciepły napój – alkaliczne napoje (mleko z sodą, woda mineralna itp.), soków owocowych, ziołowych i herbat. Zwiększone spożycie płynów pomaga organizmowi pozbyć się patogenów choroby i produktów rozpadu powstających w wyniku ich działalności.
3
Brać leki. Ropne zapalenie migdałków leczy się antybiotykami, lekami anty-alergiczne i противоотечными środków.
4
Płukać gardło antyseptyczne i dezynfekujące rozwiązań, należy smarować się nimi migdałki.
5
Jeśli powstał ropień, to pokazano szybkiej interwencji.
6
Przejdź procedurę sprzętu oczyszczanie migdałków – w warunkach szpitalnych luki промоют dużą ilością антисептической płynów, co pozwoli usunąć zmęczenie, korki z tkanki migdałków. Po normalizacji temperatury, należy przejść kurs zabiegów fizjoterapeutycznych dla szybkiej regeneracji tkanek.
7
Jedz tak, aby wpływ na gardło było minimalne – jedzenie powinno być w temperaturze pokojowej, nie gorącej i zimnej, puree, bez ostrych kawałków i grudek.
8
Użyj ludowe przepisy do leczenia ropne anginy – przygotować napary i płynów do płukania. Wymieszać rumianek, szałwia, liście eukaliptusa w równych ilościach, dokładnie posiekać suchą trawę i gotować w szklance wody w ciągu siedmiu minut. Отсуженным wywar należy płukać gardło tak często jak to możliwe – do 10 razy dziennie.
9
Zmiennik ziołowe płukanki z płukaniem gardła roztworem sody z dodatkiem jodu (7 kropli na 150 ml wody). Takie płukania należy to zrobić w ciągu trzech dni. Po upływie tego okresu, jeśli ropa jeszcze pozostał, to należy smarować ciało migdałowate roztworem Lugola (nawiń na ołówek trochę waty i przetwarza gardło).
10
Płukać gardło wodą utlenioną, rozcieńczonego wodą (15 ml w 50 ml ciepłej wody) – 5 razy dziennie. Na noc umieścić pod językiem kawałek propolisu rozmiar z спичечную głowicę – rób tak w ciągu dwóch tygodni, nawet gdy migdałki już oczyszczony.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *