Jak pozbyć się mange

Silny świąd spowodowany wdrożeniem i ruchem w górnej warstwie skóry pasożytów – чесоточного lub przędziorki – jest pierwszym symptomem choroby, zwanej świerzb. Zaczynając w miejscu wprowadzenia kleszcza w skórę, świerzb szybko rozprzestrzenia się po całej jej powierzchni. Konieczne jest pilne podjęcie działań, bo to jest bardzo zakaźną chorobą.

Jak pozbyć się mange

Trzeba

  • – „Спрегаль”
  • – бензилбензоат
  • – kwas siarkowy maść

Instrukcja

1
Badanie ciało, upewnij się, że do zakażenia doszło właśnie чесоточным internetowych. Na skórze widoczny jest nie sam kleszcz, a ruchy, które on toruje w górnej jej warstwie skóry właściwej. To wygląda jak szare linie od 2 do 8 mm, przypominające zadrapania, czasami widoczne małe pęcherzyki – ślady ukąszenia. Najczęściej zakażenie zaczyna się od rąk, ale jest i inna lokalizacja.
2
Natychmiast skontaktować się z lekarzem – czy są zaraźliwe. Jeśli w rodzinie doszło do zakażenia u kogoś jednego, leczenie będzie dla całej rodziny. Lekarz nie tylko doradzi, jak się pozbyć mange, ale i podpowie najbardziej sparing sposoby. W przedszkolach i szkołach zadeklarowany tryb kwarantanny.
3
Jeśli znajdziesz tylko kilka zadrapań lub pryszczy, to pospiesz do apteki i zakupić środki od świerzbu. Postaraj się jak najszybciej podjąć działania. Za stan skóry czuwają. Wizyta u lekarza w przypadku lekkiego zakażenia nadal aktualne.
4
Jednym z najbardziej skutecznych leków na dzień dzisiejszy jest „Спрегаль”. Oprócz niego są używane бензилбензоат, kwas siarkowy maści itp. Dla niemowląt i małych dzieci korzystają z bardziej sparing leki. Wszystkie środki stosować wyłącznie zewnętrznie, zgodnie z załączoną instrukcją. W zasadzie nie jest traktowany tylko zagrożonym, ale i na całej powierzchni skóry. Myją się w dniach leczenia nie można.
5
W okresie leczenia należy codziennie zmieniać нательное i pościel. Zdezynfekować go przez gotowanie i opieka проглаживанием. Odzież wierzchnią należy także prasować. Mokro w pomieszczeniu przeprowadzać najlepiej z użyciem środków dezynfekujących, szczególną uwagę należy zwrócić na tych powierzchniach, których dotyczą rękami.
6
Przy zachowaniu wszystkich zaleceń można pozbyć się swędzenie w ciągu 1-2 tygodni.
Należy zwrócić uwagę
To pytanie jest aktualne po dziś dzień. Świerzb jest dość szeroko rozpowszechnioną chorobą zarazić którym może być każda osoba. Przekazywana jest choroba ta jest w bezpośrednim fizycznym kontakcie z osobą zakażoną, lub przez ogólne przedmioty użytku – ręczniki, naczynia, pościel.

Porada
Świerzb – choroba z brudu. W pierwszym etapie, na ciele pojawiają się czerwone wysypki w okolicy brzucha. Jednym z najbardziej wiernych sposobów ustalenia świerzb jest wykrywanie чесоточных ruchów (małych szarych lub białych bardzo cienkich нитеобразных veins w pobliżu grudki (pryszczy). Najbardziej skuteczny środek na dzień dzisiejszy to Спрегаль.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.