Jak poruszać się w korek z chłodnicy

Pneumatyczne korki tworzą się w układzie chłodzenia samochodu, jak zwykle, po wymianie przeciwzamrożeniowego, ponieważ mogą pozostać miejsca, puste płynu chłodzącego. Pneumatyczne korki naruszają jej krążenie i stają się przyczyną przegrzania silnika. Nowoczesne pompy wody w ogóle są w stanie usunąć powietrze z układu, ale jeśli to nie nastąpi, konieczna jest interwencja.

Jak poruszać się w korek z chłodnicy

Trzeba

  • Śrubokręt.

Instrukcja

1
Zadanie usuwania powietrza korki, jest ułatwione przez fakt, że jej należy szukać w najwyższym punkcie instalacji grzewczej, ponieważ powietrze może być tylko tam. Otwórz maskę i po ostygnięciu silnika zdjąć pokrywę zbiornika wyrównawczego.
2
Całkowicie otworzyć zawór chłodnicy ogrzewania. Jeśli jesteś właścicielem Wazon, odkręcić opaski górnego króćca pieca, po czym przesuń korpus i przez powstały otwór usunąć powietrze. Jak tylko zacznie wyciekać płyn chłodniczy, postaw wszystko na miejsce i dokręcić opaskę. Następny etap – zwolnienie dokręcania opaski na króćcu kolektora ssącego, co znajduje się tuż poniżej gaźnika. Tutaj powietrzna korek jest usuwany w ten sam sposób.
3
W samochodach wyposażonych w инжекторными silniki powietrzne korki выгоняются przez odłączenie przewodu na дроссельном firmy w znanej już technologii. Usuwanie powietrza korki, należy zakończyć доливом płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym.
4
Odmrażacz łatwiej wlewać przez górny korpus pieca przy otwartym кранике. Wlać płyn chłodniczy, dopóki nie zacznie wypływać z pieca. Załóż korpus na miejsce i miejsca do korka w rurze już nie będzie.
5
W miarę podgrzewania silnika доливаете ciecz chłodzącą w razie potrzeby. Następnie trzeba zajechać przednimi kołami na jakieś wzniesienie (można na krawężnik) i dolać płyn chłodniczy. Zostaw pracować silnik do nagrzewania i otwórz kran z pieca, po czym ustaw obroty silnika w granicach 2000-2500. Jednocześnie energicznymi ruchami zgniatać i разжимайте górny przewód idący od chłodnicy. Zakończyć tę manipulację można, gdy w systemie usłyszysz bulgotanie przeciwzamrożeniowego.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.