Jak poprawić światła mijania

Na każdym samochodzie reflektory muszą być sprawne, ponieważ od nich zależy bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a także innych uczestników ruchu. Jednak bardzo często kierowcy nie spełnia to, jak świecą światła jego samochodu. Istnieje kilka sposobów, aby poprawić samochód światło.

Jak poprawić światła mijania

Trzeba

  • – nowe szkło reflektora;
  • – nowy reflektor;
  • – stojak do ustawienia światła.

Instrukcja

1
Dokładnie umyć reflektory samochodu. Gwałtowne pogorszenie светопропускаемости może być spowodowane zanieczyszczeniem reflektorów. Jeśli na reflektory zbyt szybko, gdzie osadza się brud, to trzeba ustawić spryskiwacze. Odwiedź najbliższy sklep części samochodowych. Można tam znaleźć duży wybór różnych spryskiwacze. Jeśli nie омывалок właśnie na swój model, to można ustawić ихх od innego modelu. Skonsultuj się ze sprzedawcą. On będzie w stanie podpowiedzieć, jakie spryskiwacze odpowiednie na twój samochód.
2
Słabe światło może być spowodowane przez pęknięć na szybie reflektory. W takim przypadku trzeba wymienić ją na nową. Trzeba kupić tylko podobny do szkła. Inaczej lewa i prawa będą się różnić od siebie. W przypadku wymiany szyby wyjąć blok-faro. Dokładnie ją umyć. Delikatnie podgrzać krawędź, suszarka do włosów, aby zmiękczyć klej. Oddziel faro szkło od obudowy. Usuń wszystkie pozostałości starego kleju. Nałóż nową warstwę uszczelniacza na szkło i faro. Mocno docisnąć szkło do korpusu. Usuń nadmiar uszczelniacza.
3
Jeśli w samochodzie są różne lampy na światła mijania i światła drogowe, to należy wymienić żarówki mijania. Zamiast fabrycznych można zainstalować halogenowe. Znacznie lepiej świeci xenon, który jest w różnych typów i różni się stopniem jasności. Zrób prawidłowe ustawienie świateł mijania. Bardzo często przyczyną staje się to, że wiązka światła trafia na drogę, a w niebo.
4
Wymień reflektory wewnątrz reflektorów na nowe. Z czasem lustrzana powierzchnia części traci swoją pierwotną formę i zaczyna облупляться. To negatywnie wpływa na jasność bijącego wiązki światła. Do wymiany zdemontować blok-reflektory. Odłączyć za pomocą suszarki szkło. Wyjąć żarówkę z oprawki. Odkręć śruby trzymające reflektor. Delikatnie wyjmij go z obudowy i zamontować nowy. Wykonać montaż w odwrotnej kolejności.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.