Jak wymienić żarówki światła pozycyjne

Światła pozycyjne są niezbędne do oznaczenia samochodu w nocy na parkingu. Światła pozycyjne bardziej nudne niż światła DRL. Nawet jeśli ustawić potężne diody, efekt jasności u nich będzie brakować – lampy tylne światła nie są w ognisku reflektora reflektor. Mocy diody led będzie mało, nawet jeśli znajdują się one w osobnej sekcji.

Jak wymienić żarówki światła pozycyjne

Trzeba

  • – nowa żarówka;
  • – klucz rurowy.

Instrukcja

1
Otwórz najpierw bagażnik i znajdź uchwyt z gumową uszczelką. Odkręcić nakrętki i szpilki od pokrywy i zdjąć moduł świateł. Następnie zdjąć mocowania obudowy i odłóż go na bok.
2
Обесточьте samochód – odłączyć zaciski akumulatora. Następnie odłączyć kontakty opłat od małych żetonów z przewodami. Odkręcić za pomocą rurową klucza cztery nakrętki, które utrzymują pokrywę obiektywu i sam reflektor. Rób wszystko powoli i spokojnie, a także koniecznie zapamiętać miejsca i kolejność części.
3
Odzyskaj kartę z uchwytami lampy od zacisków powoli, aby ich nie uszkodzić lub nie rozbić. Zazwyczaj utrzymują taką opłatą sześć zacisków, które chronią ją przed silne drgania podczas jazdy i pracy silnika.
4
Zdejmuj opłatą z lampami bardzo delikatnie i ostrożnie. Z uchwytu lampy trzeba zdobyć właśnie taką lampę, która jest uszkodzona lub została uszkodzona. W tym celu należy za pomocą śrubokręta lub ręcznie zwolnić żarówkę od plastikowych zacisków, które mocno docisnąć do głównej jej kontakt. Zazwyczaj na samochodach stosuje się tylko trzy zaczepy.
5
Weź nową żarówkę i delikatnie, powoli umieść ją w miejsce starej, przy tym koniecznie zabezpieczyć ją za pomocą przyrządów, aby kontakt był bardzo mocno dociśnięty. Następnie z powrotem na przemian прикручивайте odpowiednie nakrętki i załączyć wszystkie pociągać z przewodami.
6
Potem załóż osłonę i umieść moduł świateł na miejsce. Nie spiesz się raz dołączać gumową uszczelkę, najpierw sprawdź, czy świeci postawione przez ciebie kontrolka. Jeśli jest poprawnie zainstalowane i dobrze świeci, bez mrugnięć, to wtedy już można zakończyć pracę z systemem. Jeśli u ciebie nie świecą się światła pozycyjne z przodu, to trzeba najpierw wyjąć akumulator, a następnie znaleźć odpowiednie mocowania i wykonać podobne czynności.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli nie możesz odkręcić nakrętkę mocowania pokrywy odbłyśnik, to po prostu odciąć samą śrubę za pomocą piły do metalu.

Porada
Jeśli nie świeci się całkowita kontrolka, nie spiesz się od razu wymieniać jej, spróbuj oczyścić na głównej ścieżki i styki.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *