Jak poprawić charakter pisma

Postęp, jak wiadomo, nie stoi w miejscu i z każdym rokiem pojawia się coraz więcej urządzeń, mających uprościć życie ludzi. Do takich akcesoriów są komputery. Z ich pomocą ludzie drukują ogromna ilość tekstów, stopniowo отвыкая od pisania ich ręcznie. W wyniku pisma mocno psuje i trzeba bardzo ciężko pracować, aby poprawić lub przywrócić mu dawny blask.

Jak poprawić charakter pisma

Trzeba

  • – odręczne teksty znanych pisarzy;
  • – komputerowy edytor Word;
  • – czysta тетрадка;
  • – flamaster/uchwyt/prosty ołówek.

Instrukcja

1
Na początek zastanów się, w jaki chciałbyś zobaczyć swój charakter pisma. Poznaj różne czcionki komputerowe i odręczne teksty znanych pisarzy. Należy zwrócić uwagę na cechy pisania, na elegancję pisma ludzi, którzy żyli w czasach, gdy nie było maszyn drukarskich, ani komputerów, a każdy e-mail pisano od ręki.
2
Dostać specjalną notatki do ćwiczeń i wybierz ten, który najbardziej ci wygodne narzędzia do pisania. To może być flamaster, długopis z cienkim lub grubym grotem, prosty ołówek. Nawet jeśli nie planujesz korzystać z nich codziennie, można po prostu ćwiczyć przez jakiś czas. Oni pomogą ci wymyślić i dodać do pisma nowe artystyczne cechy.
3
Ćwicz pisanie pojedynczych słów i zdań, dopóki nie będzie można tworzyć różne ich kształty i kontury. Spróbuj odręcznie formularz pisania zdań, proszę popracować nad malowane.
4
Poproś osobę, charakter pisma, którego lubisz, napisz jakiś duży tekst na kartce papieru. Postaraj się powoli przepisać go na pustej kartce, starając się wyprowadzać przy tym każdą literę. Opcjonalnie można dodać jakieś swoje charakterystyczne znaki, zmieniać nachylenie tekstu itp.
5
Można również zaznaczać każde słowo bezpośrednio na kartce z tekstem. Trzeba to robić powoli i ostrożnie, powtarzając każdy kontur liter tak, aby nie wyjść poza linie. Wyszło tak kilka razy.
Należy zwrócić uwagę
Istnieją specjalne szkoły, w których uczą się pięknie pisać, więc jeśli nie jesteś w stanie poprawić swój charakter pisma na własną rękę i ma potrzebnej sumy pieniędzy, możesz zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Porada
Staraj się nie zbyt mocno uciskać na długopis podczas pisania tekstu.

Spróbuj pisać pióra uchwytem. To, oczywiście, nie jest bardzo wygodne, ale za to ona sprawia, że wyświetlać każdą буковку.

Nie leń się i szkolić się w każdym wolnym czasie dla ciebie, im więcej praktyki, tym lepiej wynik.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.