Jak połączyć 2 zdjęcia

Do łączenia dwóch obrazów w celu stworzenia mini-kolażu można całkowicie uniknąć graficznego edytora Paint. Jeśli trzeba nałożyć jedno zdjęcie na inne, potrzebne aplikacja mocniejszego – np. Photoshop.

Jak połączyć 2 zdjęcia

Instrukcja

1
Uruchom Program Paint. Ten program można znaleźć w zestawie standardowych narzędzi dowolnego komputera z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows. Przeciągnąć na okno programu plik z pierwszym obrazem. Po tym, jak pojawi się w obszarze roboczym programu Paint pociągnąć za uchwyt znajdujący się w prawym dolnym rogu obrazu, i rozciągnąć tło (kolor biały) do spodziewanych wielkości połączonych obrazów.
2
Uruchom jeszcze jedno okno edytora Paint, klikając na ikonę programu w menu „Start”. Przeciągnij drugi obraz w okno aplikacji i przygotować obraz do kopiowania za pomocą narzędzia „Zaznacz”. Określić granice obrazu, naciśnij na klawiaturze klawisze Ctrl i c, aby skopiować obraz do schowka.
3
Przejdź do okna programu Paint, otwarte pierwszym, a następnie naciśnij klawisze Ctrl + V, aby wkleić skopiowany obraz. Przytrzymując kursor na obrazie, umieść go obok pierwszego obrazu, tym samym łącząc dwóch plików graficznych. Wytnij tło. Aby to zrobić, najpierw zaznacz mini kolaż, a następnie kliknij przycisk „Przytnij”. Zapisz wynik, naciskając klawisze Ctrl i S.
4
Uruchom Photoshop, jeśli to konieczne z dwóch zdjęć zrobić jeden przez nakładki. Dodaj oba pliki do obszaru roboczego edytora, przeciągając je do okna programu. Wybierz narzędzie Move tool i, przeciągając myszą jeden obraz, przeciągnij i upuść go na więcej.
5
Dopasuj zdjęcia do rozmiaru za pomocą polecenia Free Transform z menu Edit. Przytrzymaj klawisz Shift podczas zmiany rozmiaru, aby uniknąć zniekształcenia obrazu. Podsumowując, zrób jeden z obrazów, matowymi za pomocą zmiany wartości opcji Fill i Opacity w panelu warstw. Zapisz wynik polecenia Save as z menu File.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.