Jak pokonać zwątpienie

Często ludzie tracą możliwości, aby stać się bogatszy, lepiej, znaleźć nowych przyjaciół i współpracowników tylko dlatego, że boją się odezwać. Boją się wyglądać śmieszne, boją się, że robią coś nie tak, boją się być sobą. Strach krytyki, ośmieszenia i poczucie winy sprawiają, że ludzie niepewność w sobie. Закрываясь w swoim małym świecie, rzadko kontaktują się z innymi i mają wielkie poczucie dyskomfortu, występując przed publicznością. Jak pokonać zwątpienie i znaleźć wewnętrzny spokój?

Często ludzie tracą możliwości, aby stać się bogatszy, lepiej, znaleźć nowych przyjaciół i współpracowników tylko dlatego, że boją się mówić

Instrukcja

1
Krok pierwszy – mniej myśleć o swoich obawach i rozczarowaniach. Trzeba raz na zawsze zapomnieć o zdanie „U mnie się nie uda”, odpędzić negatywne myśli o tym, że # # nieszczęśliwy, brzydka i nie pomyślny. Zamiast tego warto zastanowić się, jakim człowiekiem chcesz być, co sukces osiągnąć i jak to wszystko zrealizować.
2
Znajdź w sobie dobre cechy. Na pewno masz jakieś hobby lub talenty, które można rozwijać i zwrócić tym na siebie uwagę. Jeśli umiesz robić na drutach, malować, spalić czy coś jeszcze, utwórz dostęp do internetu-blog i publikuj tam zdjęcia swoich kreacji. Z pewnością znajdzie wielu zwolenników, którzy docenią kreatywność i szczerze похвалят go. A możesz nauczyć się od nich czegoś nowego, tak i poszerzać krąg społeczny.
3
Nie bój się ludzi. Być może są też w duszy niepewni siebie, ale starają się hamować emocje i walczyć z tym. Jeśli masz „idol” wśród otaczających, na kogo chcesz być podobne, zastanów się, dlaczego człowiek tak stał i jak to osiągnąć. Tylko unikaj pełnego kopiowania zachowań i stylu – to wygląda śmiesznie.
4
Zajmijcie się tym, co zawsze chciałeś robić. Chciał śpiewać, ale wątpliwości co do słuchu i głosu – zapisz się na lekcje śpiewu. Marzył tańczyć w świetle reflektora – zjedz chociaż na jedno szkolenie w tańcu. Prezentowali się na statku – pozwól się rejs podróżą. I być może znajdziesz się świetnym podróżnikiem z pięknym głosem i potrafi zatańczyć walca na pokładzie statku.
5
Ćwicz przed lustrem każdego wyjście na publiczność, myśląc, co powie i jak będzie się trzymać. Referat na seminarium? – Już go uczyli się w domu i nie boi się pytań z sali. Raport przed kierownictwem? – Sam to wszystko zrobiłeś poprawnie i doprowadziły wszystkie argumenty równe stanowczym głosem. Spotkanie z ukochaną osobą? – Jesteś na to gotowy! Ręce nie trzęsą, i słowa nie plączą.
6
Nie zwracajcie uwagi na drwiny lub kłucie repliki innych ludzi. To oznaka słabości, więc nie warto na nim skupiać. Wręcz przeciwnie, przejść obok, dumnie выпрямив plecy i uśmiechając się.
7
Nie utopić swoje smutki i kompleksy w alkoholu pod smutne ponure piosenki. Zamiast tego częściej zobacz wesołe i dobre filmy i komedie. Bo jeśli człowiek ma dobry nastrój, jest on otwarty dla komunikacji, autentyczny i przyciąga innych.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli nie udało się poradzić sobie z niepewnością, pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z wykwalifikowanym psychologiem. On ci na pewno pomoże.

Porada
Ale najważniejsze – chwalcie się. Chwal za każdy krok na drodze do odzyskania pewności siebie. Kochając siebie i otaczający świat, zobaczysz, jak łatwo u ciebie zacznie się wszystko układało.

logo
Kategoria:
Praca nad sobą

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.