Jak pokonać социофобию

Wiele osób odczuwa strach i niepokój, i to nie przeszkadza im żyć i pracować. Ale czasami strach staje się tak silny, że zmusza cię unikać komunikacji. Taki stan psychiki nazywa социофобией i jest zaburzeniem, które nie powinny być pozostawione bez uwagi.

Jak pokonać социофобию

Instrukcja

1
Upewnij się, że cierpisz z powodu fobii, ale należy pamiętać, że mówimy o patologii, a nie o intuicyjnym strachu, który często pomaga przetrwać. Najczęstsze fobiami są: lęk wysokości, mostów, samolotów, niektórych zwierząt. Ktoś boi się owadów, krwi, ludzi innej narodowości, a także samotności, ubóstwa itp.
2
Główną przyczyną leku społecznym jest strach przed porażką. Osób cierpiących na podobnym zaburzeniem, boi się być опозоренным w społeczeństwie, осмеянным lub upokorzony. Wydaje mu się, że wszyscy zwracają uwagę, czuje się niepewnie w swoich działaniach i беспричинный wstyd. Bardzo niskie poczucie własnej wartości, przyczynia się tylko do tego zachowania.
3
Fizycznie социофобия przejawia się zwiększoną częstością rytmu serca lub zaburzenia rytmu serca, uczucie ciężkości w mięśniach i w niektórych narządach. Ponadto, możliwa jest zwiększona potliwość, nerwowy rumieńce na twarzy, drżenie rąk, zakłopotanie.
4
Przypomnij sobie dzieciństwo i okoliczności zakupionego strachu, być Może, tylko zastanawiam się, jak można tak myśleć wtedy. Często zdarza się, że korzenie fobie są w przesłanych psychologicznych urazów jeszcze w młodym wieku. Zwykle spojrzenie dziecka różni się od spojrzenia dorosłego człowieka na tę samą sytuację. Dziecku wszystko wydaje się większe i może pomyśleć, że nigdy nie będzie w stanie sobie z tym poradzić.
5
Należy zwrócić uwagę na to, że jednym z najbardziej skutecznych środków leczenia takich fobii jest hipnoza, autohipnoza, terapia behawioralna, inne metody. Pozwalają one ustalić przyczynę leku społecznym i z czasem ją wyeliminować.
6
Skorzystaj z doświadczenia lekarzy-specjalistów. Eliminować leku społecznym, na pewno lepiej pod ich nadzorem. Ale jeśli z jakiegoś powodu chcesz samodzielnie pozbyć się strachu komunikacji, za pomocą techniki hipnozy, to koniecznie zrobić sobie, że będzie łatwo wyjść z transu w odpowiednim momencie. Jest to bardzo ważne w przypadku, zajmując wielokrotnie występują negatywne objawy fobii w wydarzeniach swojego życia, ale przy tym nie radzisz sobie z emocjami i травмируете psychikę.
7
Badając fobię, uświadom sobie, czego ona pozbawia. Następnie wybierz metodę, za pomocą którego będziesz się go pozbyć. Na przykład, metoda wspomnień przez stowarzyszenie pozwoli zrozumieć, kiedy i jak powstała twoja fobia. Jak tylko dostaniemy się z jej źródłem, być może staną się zrozumiałe przyczyny twoich nieuzasadnionych lęków i niepokojów, które często są satelitami podobnych stanów. Jednak to wcale nie znaczy, że na zawsze pozbędziesz się strachu, który był powiązany z fobią. Ale można z całą pewnością stwierdzić, że jesteś w stanie to kontrolować strach i działać niezależnie od niego.
logo
Article Categories:
Praca nad sobą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *