Jak podnieść ciśnienie oleju

Według tego co pokazuje czujnik ciśnienia oleju, można zrozumieć, jak działa samochód. Błędy w odczytach z czujnika ciśnienia mówią o tym, że w samochodzie pojawiły się usterki. Jednak takie zaburzenia pracy mogą mieć kilka problemów.

Jak podnieść ciśnienie oleju

Trzeba

  • – manometr kontrolny;
  • – czujnik pomiaru ciśnienia oleju;
  • – miska filtr;
  • – olej mineralny;
  • – zawory wału korbowego.

Instrukcja

1
Kup samochód i przejechać pewną odległość przy prędkości 40 km/h. Przy obniżonym ciśnieniu oleju na desce rozdzielczej zapali się specjalny czujnik, który określa normy wskaźników.
2
Nieprawidłowe działanie czujnika pomiaru ciśnienia oleju może spowodować, że będziesz widzieć nieprawidłowe dane o układzie smarowania silnika. Więc spróbuj, w pierwszej kolejności wymienić czujnik ciśnienia. Po wymianie zmierz, czy jego praca standardów zawartych w danych technicznych samochodu.
3
Przyczyną obniżenia ciśnienia oleju może być zablokowanie zaworu redukcyjnego. W takim przypadku należy go przeczyścić. Odkręć go, starając się nie uszkodzić, i jak należy umyć. Po zainstalowaniu zaworu regulacja za pomocą manometru kontrolnego.
4
Sprawdź, czy pojawił się płynąć pod szczeliwa dławnicowe nadrukami. To znak, że szyjki wału korbowego zużyły i trzeba je wymienić. Jeśli wycieku nie ma, ale czujnik wskaźnika ciśnienia pokazuje odchylenie przyczyna leży w zużycia lub uszkodzenia zaworów, wałka rozrządu. Spróbuj je regulować. W przeciwnym razie, zawory należy wymienić.
5
Przyczyną niskiego ciśnienia oleju może być zużyty filtr. Wymienić filtr oleju. Następnie sprawdź jakość stosowanego oleju. Lepiej użyć mineralne. Ich gęsta konsystencja podniesie poziom ciśnienia do wymaganego.
Należy zwrócić uwagę
Po wymianie lub regulacji zaworów i czujników, należy sprawdzić poprawność ich pracy kontrolnej z manometrem. Na biegu jałowym wskaźniki powinny być nie mniejsza niż 0,08 Mpa.

Porada
Przeczytaj uważnie informacje na temat danych technicznych samochodu. Konstrukcja niektórych maszyn jest dość dopuszcza miganie czujnika ciśnienia oleju.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.