Jak zrobić piec na oleju

Piec na oleju – to niezastąpiony przyrząd do pomieszczeń, które nie mają ogrzewania, na przykład, chaty lub garażu. To daje wystarczająco dużo ciepła, aby odczuwać komfort nawet w mrozy. Taki przenośny piec można nie tylko kupić w specjalistycznym sklepie, ale i zrobić własnymi rękami.

Jak zrobić piec na oleju

Trzeba

  • Metalowa rura o średnicy 150 mm i długości 1000mm, stary butla z pod sprężonego gazu, odcinek rury o średnicy 65mm i długości 350mm, occult płyta dla danego elementu, nasza przecinarka, urządzenia do spawania.

Instrukcja

1
Najpierw usuń środkową część butli gazowej za pomocą cięcia maszyny, pozostawiając wewnętrzny prowadzący pas w górnej części. Następnie umieścić go odcinek rury 350mm (korpus), który będzie wchodzić w główną rurę жаровую.
2
Kolejnym etapem umieścić go obok z króćcem otwór wlewowy, a także usta-dławik wraz z ssania.
3
Zbiornik na trzy czwarte zalać olejem, wyciągnij usta i włóż w niego szmaty, szmatki zwilżonej w солярке odnotowaną drutem (latarka), podpalić szmaty. Przez 1-2 minuty, kiedy zapali się olej, opuść w usta usta, regulując w ten sposób, szybkość spalania, a z pomocą przepustnicy – jakość spalania.
Należy zwrócić uwagę
Zasada działania pieca olejowego opiera się na reakcji chemicznej utleniania par zużytego oleju maszynowego (transformator, oleju, амортизаторного, przekładniowego) tlenem powietrza przy obowiązkowej obecności katalizatora. Reakcja chemiczna zachodzi na powierzchni elementu grzejnego. Różni się ona od zwykłego spalania, ale wydziela dużo ciepła.

Porada
W używanym do pieca oleju nie powinien zawierać następujące substancje: rozpuszczalniki, benzyna, aceton. Przy dobrym poziomie spalania mikrofalowa wydaje się mały szum, a olej spala się całkowicie, nie ustanawia dymu, więc z жаровой rury nic nie wyróżnia. Piec wydziela się duża ilość ciepła i pozwala ogrzać pomieszczenie praktycznie za darmo. Do czyszczenia zbiornika oleju chcesz uzyskać kilka centymetrów жаровую rurę w recepcji rurę komina, a następnie należy zdjąć pokrywę.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.