Jak podlewać orchidei

Większość gatunków storczyków rośnie w tropikalnych szerokościach geograficznych. Podobno właśnie ten fakt stał u nas stereotyp, że podlewać rośliny w warunkach domowych trzeba jak najczęściej. Te złudzenia i, w konsekwencji, niewłaściwe podlewanie prowadzi do tego, że storczyki szybko giną.

Większość gatunków storczyków rośnie w tropikalnych szerokościach geograficznych

Trzeba

  • Filtr do wody, konewka, miednica

Instrukcja

1
Ważne jest, aby wiedzieć nie tylko to, jak podlewać storczyki, ale i ich podlewać. Zwykła woda z kranu do tego celu się nie nadaje. Woda w mieszkaniach, zwykle twarda, taka właśnie jest przeciwwskazane орхидеям. Ponadto, w normie musi być i kwasowość na poziomie pH – 6.
2
Aby uzyskać nadaje się do nawadniania wodę, można napełnić nią duże naczynie i pozostawić oceniane przez kilka dni. Gdy na dno spadnie osad, wodę należy wlać cienkim strumieniem do innego pojemnika. Aby osad nie trafił w oczyszczoną wodę, ostatnie kilka centymetrów nie nalać za dużo nie trzeba.
3
Najlepiej poradzi sobie z zadaniem zmiękczania i oczyszczania szkodliwych zanieczyszczeń filtr do wody.
4
Zbyt miękka woda do storczyków również nie jest pożądane. Jeśli kupiłeś wody destylowanej, wymieszać go pół na pół ze zwykłą отстоявшейся.
5
Również ma znaczenie temperatura wody. Powinna być ciepła, w dzielnicy 30-45 stopni.
6
Każdy z gatunków storczyków potrzebuje w specjalnym trybie nawadniania. Ale są wspólne dla wszystkich zasady: podlewać kwiat tylko wtedy, gdy gleba będzie prawie sucha. Aby to sprawdzić, można zanurzyć się w ziemię drewniany kij na 3-4 cm. Jeśli jest sucha, orchidei czas podlać.
7
Podlewamy rośliny równomiernie na całej powierzchni podłoża, aby w glebie nie powstały lejka od strumienia wody. Uważaj, aby ciecz nie dostała się do zatoki liści.
8
Można przeprowadzać zabiegi wodne w miednicy. Napełniania go wodą, zanurzyć tam doniczkę z kwiatem i pozostawić na 2 minuty. Następnie wlać wodę i daj kwiatek zadbać, aby z doniczki wyszły nadmiar płynu.
9
Jeden-dwa razy w miesiącu warto zorganizować orchidei kąpiel pod „prysznicem”. Umieść kwiat w kąpieli i podlewamy ją z konewka z bardzo małymi otworami. Po tym, pozostawić na 15 minut, a następnie chusteczką delikatnie usunąć resztki wilgoci z liści.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.