Jak wybrać filtr wody

Jakość wody, która dociera do naszego kranu, nie zawsze spełnia wskaźników. Aby jej stosowanie nie spowodowało problemów zdrowotnych, należy stosować tylko czystą wodę. Można wybrać filtr domowy, jeśli wiedział o ich modelach i metodach czyszczenia.

Jak wybrać filtr wody

Instrukcja

1
Dowiedz się typ загрязненияПеред zakupem filtra zrobić analizę wody, którą trzeba czyścić. W skład wody wchodzi wiele niepotrzebnych cząstek stałych: piasek, rdza, związki chloroorganiczne, фториды, zanieczyszczenia przemysłowe i wiele innych. W zależności od charakteru głównego zanieczyszczenia dokonać wyboru wśród wielu modyfikacji filtrów: dla twardej wody, do wody miękkiej, bakteriobójcze, do usuwania chloru. Na przykład, filtr do twardej wody zmiękcza ją, usuwając nadmiar soli wapnia i magnezu. Jeśli woda ma metaliczny smak, odpowiednia pompa filtr pochłaniający żelazo i mangan. A do całkowitego usunięcia zanieczyszczeń mechanicznych należy sprzęt, hamujące ciała obce.
2
Wybierz typ фильтраОпределите stopień filtracji, która ci jest potrzebna. Za pomocą filtrów można usunąć jedną lub dwie zanieczyszczenia lub uzyskać absolutnie czystą wodę. Rozpowszechnione są dwa rodzaje filtrów: okresowego i przepływu czynności. Aby usunąć pojedyncze cząstki, wybierz filtry okresowego działania. Są one łatwe w obsłudze: w nich woda przechodzi przez skrobanie warstwy kasety i będzie w pojemnik – słój. Biorąc pod uwagę, że średnia fizjologiczna norma wody dla 1 osoby wynosi 3 l, oblicz jej przybliżone zużycie. Aby nie odczuwać niedobór płynów, wybierz filtr zdolny oczyścić 2-3 razy więcej. Jeśli masz małą rodzinę, wybrać dzbanek o pojemności do 2 litrów – to wystarczy do wielokrotnego gotowania czystej wody dla 1 lub 2 osób.
3
Wybierz klasę фильтраВ zależności od tego, jak bieżąca woda dociera do czyszczenia, filtry dzielą się na trzy klasy: насаживаются na kran, muszą być podłączone do kranu podczas filtrowania i wbudowują się do systemu wodnego. Pierwsze – działają, jak zbiorniki – dzbany. Drugie – muszą być podłączone do kranu elastycznym wężem tylko na czas filtrowania, a następnie są usuwane. Jeśli interesuje cię wysokiej jakości czyszczenie, zatrzymać swoją uwagę na stacjonarnych przepływowych filtrów – są one instalowane bezpośrednio do systemu wodnego. Tutaj woda przechodzi wieloetapowy czyszczenie: mechaniczne, usuwanie хлорных połączeń i szkodliwych zanieczyszczeń, zmiękczenie i dezynfekcja. Dzięki temu staje się ona nadającą się do picia i gotowania.
Należy zwrócić uwagę
Należy stosować specjalne filtry do oczyszczania wody w marszu warunkach. Pomimo niewielkich rozmiarów są w stanie skutecznie odfiltrować do 10 l płynu.

Porada
Jeśli nacisk w swoim kanalizacji wysoka, wybierz urządzenie w metalowej obudowie, a nie w obudowie z tworzywa sztucznego.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.