Jak zrobić kwiat cymbidium

Cymbidium – rodzaj epifityczne storczyki, w naturalnych warunkach występują w subtropikalnych i tropikalnych rejonach Azji i Australii. Głównym problemem, z którym borykają się hodowcy, którzy chcą uzyskać kwitnące rośliny, jest imitacja kombinacji oświetlenia i temperatury, w których ta orchidea w przyrodzie stanowi szypułek.

Jak zrobić kwiat cymbidium

Trzeba

  • – nawóz do storczyków;
  • – świetlówka.

Instrukcja

1
W warunkach domowych najczęściej uprawiane są hybrydowe цимбидиумы, nie ma ściśle określonego sezonu kwitnienia. Aby zdrowe, dobrze rozwinięte rośliny położył konara, wymaga światła dnia, trwające około dwunastu godzin, a różnica między chłodnym tryb dzienny i nocny temperaturą.
2
W celu zapewnienia różnicy temperatur zalecane są różne sposoby. Można znieść orchidei na otwartym powietrzu po tym, jak zniknie niebezpieczeństwo wiosennych przymrozków. Nocna temperatura niezbędne do tego zakładu, mieści się w granicach od dziesięciu do piętnastu stopni, chociaż niektóre hybrydy i rodzaje spokojnie znoszą krótkotrwałe mrozy do zera. Niektórzy hodowcy trzymają ten rodzaj storczyków na przeszklonych balkonów.
3
Przestawiać rośliny na świeże powietrze, najlepiej w taki sposób, aby na orchidei padały tylko poranne i wieczorne promienie słońca. Przed silnym południowym oświetlenia cymbidium pritenyayut.
4
W okresie letnim цимбидиуму konieczne jest obfite podlewanie, choć w czasie silnego deszczu kwiat najlepiej przykryć folią, aby uniknąć podmokłe podłoże. Raz w tygodniu roślina pasz nawozów do storczyków.
5
Dla dodatkowego chłodzenia i nawilżania dziewczyna należy spryskać sama roślina i powierzchni, na której stoi, zimną wodą. Bardzo zimnej wody do oprysku lepiej nie używać, ponieważ przechłodzenia korzeni spowalnia wchłanianie składników odżywczych roślin.
6
Przy redukcji dnia świetlnego jesienią roślina należy podkreślić świetlówką w taki sposób, aby długość jasnego czasu wynosiła już dwanaście godzin. Często storczyki zrzucają pąki z powodu kombinacji wysokich dziennych temperatur i krótkich dni.
7
Roślina, подготавливаемое do kwitnienia jesienią lub zimą, w warunkach krótkiego dnia świetlnego potrzebuje nocny temperaturze w granicach dziesięciu-dwunastu stopni. Dzień orchidei trzeba temperatura od piętnastu do osiemnastu stopni. Jeśli masz możliwość umieścić kwiat w pomieszczeniu z dobrą wentylacją, to zmniejsza ryzyko chorób grzybiczych.
8
Po pojawieniu się szypułki w garnku z orchid zalecają ustawić bambusowy lub plastikową podstawę, do której będzie można związać konara. Należy to zrobić, aby kwiat strzałka nie нагибалась pod własnym ciężarem i nie uszkadzał kwiaty.
logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *