Jak podłączyć sieć wifi

Dziś bezprzewodowe sieci WiFi szybko zyskują popularność, ze względu na swoją wszechstronność, łatwość obsługi i dobrej jakości związku. Praktycznie we wszystkich dużych centrach handlowych, kawiarniach, restauracjach, dworcach i lotniskach są punkty darmowego dostępu do sieci WiFi, a ludzie cieszą się nimi, wychodząc do internetu z własnych laptopów. Podłączyć się do punktu sieci bezprzewodowej na laptopie problemu.

Jak podłączyć sieć wifi

Instrukcja

1
Zanim łączyć się z siecią, dowiedz się, czy w laptopie wbudowany WiFi-adapter. W większości współczesnych komputerów takie przejściówki są, i w nich nie trzeba nic konfigurować dodatkowo do podłączenia.
2
Twój laptop będzie automatycznie znalezienie pracy punktu dostępu i oferować połączyć się z nim za darmo, jeśli punkt publiczne, lub z żądaniem hasła i płatności usług sieciowych. Jeśli masz stary laptop, który nie jest wyposażony w kartę sieci bezprzewodowej, należy zainstalować zewnętrzny Bezprzewodowy adapter USB.
3
Będąc w zasięgu sieci, obserwuj wskaźnik statusu zasilacza. Jeśli dioda ta świeci się na czerwono, oznacza to, że nie masz dostępu do sieci. Jeśli w dolnej części monitora widzisz zielony ekran – to znaczy, że laptop wykonał połączenie, i można korzystać z sieci.
4
W przypadku, gdy sieć nie jest, i widzisz czerwony wskaźnik, należy sprawdzić ustawienia połączenia. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę połączenia i otwórz jego właściwości.
5
W dziale „Stan sieci bezprzewodowej, kliknij zakładkę „Stan” i naciśnij przycisk „Skanowanie”, aby ręcznie przeskanować połączenie i znaleźć w sieci. Jeśli sieć będzie znaleziono w taki sposób, sprawdź poziom sygnału i sprawdź punkt dostępu to miejsce, gdzie sygnał jest najsilniejszy.
6
Również w rozdziale „Właściwości sieci” u ciebie powinny być wybrane polecenia „uzyskaj adres IP automatycznie” i „Uzyskaj DNS automatycznie”.
7
Jak tylko połączenie zostanie wykonane, i laptop połączy się z siecią, otwórz przeglądarkę i spróbuj wejść na dowolną stronę internetową. Sprawdź, z jaką prędkością działa sieć.
8
Zazwyczaj nowoczesne laptopy automatycznie określają identyfikator sieci w punkcie dostępowym, i nie trzeba specjalnie szukać sieci. Ona ustalona automatycznie, i będziesz mógł korzystać ze wszystkich udogodnień WiFi-sieci.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.