Jak podłączyć laptopa do internetu przez komputer

Pewnie wielu szczęśliwych posiadaczy laptopów choć raz zastanawiał się: „A czy można podłączyć laptopa do internetu bezprzewodowo, za pomocą komputera?” Teraz jest to całkiem realne. Jeśli komuś szkoda wydać mnóstwo kasy na routery lub inne rodzaje routerów, to jest bardziej ekonomiczny wariant – wifi adaptery. Teraz dowiesz się, jak szybko i łatwo połączyć się z internetem na laptopie za pomocą adaptera wifi Asus PCI-G31 i dostawcy Beeline.

Jak podłączyć laptopa do internetu przez komputer

Instrukcja

Otwórz Centrum sieci i udostępniania” i przejdź do zakładki „Zmień ustawienia karty sieciowej”. Otwórz właściwości połączenia bezprzewodowego – protokół internetowy TCP/IPv4. Wypełnij następujące pola: adres IP 192.168.0.1, maska podsieci standardowo 255.255.255.0. Więcej nic nie zmieniaj. Wejdź w właściwości połączenia VPN z internetem, przejdź na kartę „Dostęp” i zezwól na dostęp do internetu bezprzewodowego połączenia z internetem, który skonfigurowałeś wcześniej.

Jak podłączyć laptopa do internetu przez komputer

W centrum sieci i udostępniania wejdź w zarządzanie urządzeniami bezprzewodowymi. Kliknij przycisk „dodaj”, wybierz połączenie komputer-komputer (2. wersja) i wypełnić dostępne pola: Nazwa sieci, Wersja szyfrowania, Hasło. Zaznacz „Zapisz ustawienia sieci”.

Teraz w dostępnych połączeniach wifi znajdź określoną nazwę, a następnie podłącz je do sieci. Uwaga: hasło jest wymagane nie będzie. Komputer już nie będzie potrzebne.

Jak podłączyć laptopa do internetu przez komputer

Na laptopie otwórz właściwości połączenia bezprzewodowego – protokół internetowy TCP/IPv4. Podaj adres IP 192.168.0.2, maska podsieci 255.255.255.0, brama domyślna 192.168.0.1 DNS 192.168.0.1 serwer.

Teraz otwórz dostępne połączenia bezprzewodowe, znajdź nazwę sieci, przepisaną na komputerze, a następnie podłącz je do niej, wpisując hasło. Jeśli nigdzie nie popełniliśmy błędy, to masz na laptopie powinna pojawić się sieć lokalna z dostępem do internetu.

Przy wyborze wifi adaptera, należy sprawdzić, czy obsługuje funkcję wysyłania wifi, lub działa tylko na odbiór sygnału. Może być tylko pełnoprawny wariant.
Przed przystąpieniem do ustawienia i na okres korzystania z sieci, брендмауэр i wszelkiego rodzaju firewalle lepiej wyłączyć.

Jak podłączyć laptopa do internetu przez komputer
logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *