Jak podłączyć kondensatory do silnika

Asynchroniczny silnik jednofazowy z rozruchowym elementem lub jednofazowym kondensatorowym. Jedną z zalet pojemnościowego silnika – brak odpowiedniego urządzenia, które chcesz jednofazowej schemat, aby wyłączyć uzwojenie rozrusznika po przyspieszania silnika.

Jak podłączyć kondensatory do silnika

Trzeba

  • – silnik;
  • – kondensatory;
  • – kalkulator;
  • – narzędzia.

Instrukcja

1
Należy zapoznać się silnik. W tym przypadku, jeśli jest w nim sześć wniosków z wypustkami, sprawdź, w jakiej kolejności są one zainstalowane. Jeśli silnik ma sześć wyprowadzeń i nie klocki, wnioski powinny być zebrane w dwie wiązki, przy czym w jednej wiązce zebrane powinny być początki uzwojeń, a w drugim – końce.
2
W przypadku silnika tylko trzy wyjścia, zdemontować silnik: zdejmij ze strony klocki pokrywę i znajdź w uzwojeniach połączenia trzech przewodów. Następnie odłącz między sobą te trzy przewody, пропаяйте do nich wyprowadzone przewody i połączyć je w kok. Później te sześć przewodów zostaną połączone w układzie „trójkąta”.
3
Oblicz przybliżoną pojemność kondensatora. Do tego podstawiając wartości do wzoru: Смкф = P/10, w której Смкф – to pojemność jednego kondensatora w микрофарадах, P – moc (w watach). I oto, co jeszcze ważne: napięcie pracy kondensatora musi być wysokiej.
4
Uwaga: jeśli włączyć вольтовые kondensatory spójny sposób połączyć, to „stracone” połowa pojemności, ale przy tym napięcie wzrośnie o połowę. Z kilku takich kondensatorów mogą być gromadzone bateria odpowiedniej pojemności.
5
Podłączając kondensatory pamiętać ich cecha: rzecz w tym, że po odłączeniu kondensatorów są one przez długi czas na zaciskach zachowują napięcie. W związku z tym takie kondensatory stanowią zagrożenie dla życia, ponieważ zbyt wysokie ryzyko porażenia prądem.
6
Po podłączeniu opór Rn określa się empirycznie. Aby zwiększyć moment podczas rozruchu silnika, jednocześnie z kondensatorem roboczym podłącz rozruchowy (podłącza się równolegle do pulpitu). Pojemność kondensatora rozruchowego oblicz według wzoru: Sp=(od 2,5 do 3)Sr, w której Sr – to pojemność kondensatora roboczego.
Należy zwrócić uwagę
Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, podłączając do silnika kondensatory!

Porada
Aby zapobiec спаивание srebrnych styków kondensatora, przygotuj płytkę przekaźnika uruchamiania z węgla lub grafitowym szczotki, a także odłączyć przekaźnik ochrony termicznej.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.