Jak podłączyć вебасто

Korzyści z instalacji odbiorze podgrzewaczy w zimnych porach roku są oczywiste: łatwy rozruch silnika, szybsze osiągnięcie temperatury roboczej, zmniejszenie zużycia i zużycia paliwa na ogrzanie samochodu, zmniejszenie emisji toksycznych substancji. Pierwsze samodzielne grzejniki, opracowane przez specjalistów firmy Webasto, lubiane przez wielu, tak że nazwa firmy nawet stało się nazwa gospodarstwa domowego – вебасто. A jednak zainstalować offline ciekły podgrzewacz Webasto nie jest łatwe.

Jak podłączyć вебасто

Trzeba

  • Wodne ogrzewanie postojowe Webasto, blok sterowania, timer, filtr paliwa pompa dozująca, bezpieczniki, przewody, przewody, kable, zaciski, śruby, antykorozyjna smarowanie śrub, wiertarka, klucz dynamometryczny (moment obrotowy) klucz pojemnik pod płyn chłodzący, płyn chłodzący.

Instrukcja

1
Odłączyć i wyjąć akumulator. Wyczyść filtr powietrza, pochłaniacz i ochronę skrzyni korbowej silnika.
2
Otwórz pokrywę zbiornika z paliwem bezpieczeństwa, odprowadzić. Zabierz z wnętrza tylne siedzenie.
3
Zaznaczyć położenie wspornika z rozruchowym podgrzewaczem. Montować go pionowo w komorze silnika od strony wlewu paliwa. Wywiercić otwory do mocowania. Zamocuj uchwyt śrub, wcześniej czyszcząc Webasto. Załączyć podgrzewacz rozruchowy na miejsce.
4
Podłączyć Webasto do obiegu płynu chłodzącego samochodu. Opaski na wężach należy dokręcać z momentem 2,0+0,5 Nm. Wąż łączący silnik z chłodnicą ogrzewania wnętrza, zacisnąć zaciski. Umieścić pod to miejsce pojemność do spuszczania płynu chłodniczego. Przetnij wąż.
Wodne ogrzewanie postojowe uderza w układ chłodzenia samochodu
5
Wąż układu chłodzenia, idący od silnika, należy połączyć z wejściem w wodne ogrzewanie postojowe. Wąż wychodzący z Webasto, podłącz do tego końca, który idzie na wejście chłodnicy ogrzewania wnętrza. Użyj dostarczonego grzałki płynu chłodzącego przyłączeniowe z tworzyw sztucznych rury i złączki.
6
Zrób odprowadzanie spalin. Załóż za pomocą opaski na wydechu króciec grzałki płynu chłodzącego układ wydechowy. Poprowadzić go od ogrzewania przedniej ścianie skrzyni ładunkowej, tak aby nie dotykał gumowych i plastikowych części. Skieruj kawałek w dół. Zamocować za pomocą klamry.
Spalone paliwo podgrzewa płyn chłodniczy
7
Włóż tee Webasto w przewod paliwowy śliwka i dokręcić przy pomocy obejm. Poprowadzić przewód paliwowy grzałki płynu chłodzącego w taki sposób, aby chronić go przed ścieraniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Przymocuj wąż plastikowymi obejmami do części nadwozia.
8
Zaznacz pompa paliwa Webasto za pomocą dołączonej metalowej płyty, amortyzatorów i gumowej opaski. Podłącz pompę do linii zaworu paliwowego węża do zaworu paliwowego przyłącza grzałki płynu chłodzącego przy pomocy rurek przyłączeniowych i opasek.
9
Poprowadzić przewód elektryczny od ogrzewania do pompy paliwa i za pomocą wtyczki podłącz go.
10
Zamontuj blok sterowania Webasto w możliwie suchym i czystym miejscu z pomocą płytki i śrub. Podłącz ogrzewanie Webasto do kontrolera.
11
Przymocuj uchwyty klocki bezpieczników Webasto śrubami-śruby. Załóż na nich klocek.
12
Włóż baterię na miejsce. Podłącz zasilanie grzałki płynu chłodzącego Webasto.
13
Podłącz AKUMULATOR. Wszystko, co było na początku prac zdemontowane, należy zainstalować na miejsce. Sprawdź wszystkie przewody, rurociągi, kable, ich złącza i połączenia na siłę. Zabezpieczyć to, co jest złe odnotowano.
14
Uruchomić silnik, należy usunąć lotniczą korek z układu chłodzenia. Wyłącz silnik. Uzupełnić ciecz chłodzącą.
15
Włącz ogrzewanie wnętrza na ogrzewanie i ponownie uruchom samochód.
Porada
Przewody należy prowadzić bez zagnieceń, miejsca narażone na tarcie zabezpieczyć wkładkami wykonane z cięcia węży paliwowych.
Wszystkie nowe otwory pokryć ochronnych przed korozją smarem, aby uchronić je przed korozją.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.