Jak podłączyć gitarę elektryczną

Jakość dźwięku gitary elektrycznej niemal w całości zależy od звуковоспроизводящей aparatury. Można ją podłączyć do wzmacniacza lub komputera, a także podłączyć do niej różne urządzenia, które zapewniają żądaną wykonawcy efekty. Przede wszystkim należy poprawnie podłączyć narzędzie do комбику, wzmacniacza lub komputera.

Jak podłączyć gitarę elektryczną

Trzeba

  • – gitara;
  • – комбик;
  • – amp;
  • – komputer;
  • – pedał efektów;
  • – procesor gitarowy;
  • – przewód jack-jack.

Instrukcja

1
Комбик jest kilka urządzeń, zamontowanych w jednym pudełku. Tam znajduje się przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy, bloki przetwarzania dźwięku i efektów, brzmienie-sterownik, panel sterowania, system dźwiękowy. Jest to bardzo wygodne i wykonawcy pozostaje tylko połączyć cud-urządzenie ze swoim narzędziem. Zazwyczaj przewód z wtykami „jack – jack” jest sprzedawany razem z gitarą. Można go kupić osobno lub zlutuj. Znajdź na gitarze gniazdo wyjścia Output, a na комбике — Input, czyli „wejście”. Połączyć je przewodem i podłącz комбик do zasilania. Jeśli masz zamiar korzystać z гитарным procesorem lub efektów podłogowych, podłącz je między gitarą i комбиком. Gniazda wejścia i wyjścia muszą być wszędzie oznakowane. Gniazdo Output gitary połączyć z Input pedału lub procesora, a ich Output — z wejściem комбика. Do domowych prób wystarczy комбика o mocy 15 – 20w.
2
Do łączenia w linię jako głośników można użyć wzmacniacz lub komputer. Połączenie odbywa się tak samo, jak w pierwszym przypadku. Najważniejsze — nie mylić gniazda. Podczas łączenia w linię dokładnie tak samo łączą pedału lub procesor. Można między gitarą a wzmacniaczem podłączyć mikser. Pozwala on regulować siłę i barwę dźwięku różnych instrumentów. Wyjście gitary podłącz do wejścia miksera, wyjście miksera do wejścia wzmacniacza.
3
Po podłączeniu gitary elektrycznej do komputera rolę głównego wzmacniacza odgrywa karta dźwiękowa. Nie jest wykluczone, że konieczna przejściówka, ponieważ gitarowy jack, najprawdopodobniej, 3,5 mm, a na komputerze to może być i 6 mm. Po podłączeniu gitary elektrycznej nie gra roli, jakiego użyć konwertera — mono lub stereo. Монопереходник bezpieczniej.
4
Włóż jeden koniec kabla do gniazda wyjścia gitary. Drugi koniec podłącz do wejścia procesora lub pedału, Do wyjścia procesora podłącz inny kabel. Na drugi jack załóż adapter. Jeśli podłączasz gitarę bezpośrednio, adapter, naturalnie, pasuje na drugi koniec kabla gitarowego. Podłącz adapter do wejścia liniowego karty dźwiękowej. Wszystkie te zabiegi należy wykonywać przy wyłączonym urządzeniu. Komputer włączyć na samym końcu, gdy gitara jest już podłączona.
5
Skonfiguruj komputer. Wejdź w menu „Start”. Znajdź pozycję „Ustawienia”, a następnie wejść w „Panel sterowania”. Znajdź w otwartym oknie wiersza „Dźwięki i urządzenia audio”. Potrzebujesz zakładka „Audio”, a dokładniej – „Odtwarzanie dźwięku”. Wychodząc w to menu, pojawi się przycisk „Głośność”. Ustawić żądany poziom.
6
Znajdź napis „wejście Liniowe”. Jeśli jej nie widzisz, wejdź w menu „Ustawienia”, a w nim wybierz „Właściwości”. Pojawi się napis „Mikser”, a obok — okno z monitem o wybranie karty dźwiękowej. Zaznacz tę, do której podłączony jest gitara. Pod słowem „Mikser” znajdują się napis „Play” i „Rec”. Wybierz odpowiednią. W liście „Regulatory głośności” zaznacz pole wyboru w oknie „wejście Liniowe”. Kliknij „OK”.
logo
Article Categories:
Muzyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *