Jak podłączyć aktywny subwoofer

Urządzenie może znacznie umilić pobyt na drogach – jak w dalekiej podróży, jak i podczas normalnej jazdy na drogach miejskich. Aby muzyka w samochodzie cieszyło cię jeszcze bardziej, można podłączyć do radioodtwarzaczu aktywny subwoofer, wzmacniające dźwięk, czyni go bardziej wydajne i nadający dźwięk szczególną intensywne wybarwienie. W tym artykule dowiesz się, jak poprawnie podłączyć aktywny subwoofer do radioodtwarzaczu, obsługującego połączenia takich urządzeń.

Jak podłączyć aktywny subwoofer

Instrukcja

1
Wybierz miejsce w samochodzie, gdzie można ustawić subwoofer, i doprowadzić tam zasilanie z akumulatora lub gniazda zapalniczki, z zachowaniem biegunowości.
2
Aby wyregulować moc subwoofera, należy zainstalować na nim kondensator, podłączając go do zasilania subwoofera. Obecność kondensatora zmniejsza zbyt duże obciążenie napięcie całej sieci elektrycznej samochodu.
3
Do podłączenia subwoofera, użyj złącza typu „tulipan” i śrubowe styki zasilania. Podłącz subwoofer do ogólnego zasilania samochodu, upewniając się, że bieguny są spełnione prawda, i skraplacz nie jest ustawiony prawidłowo, również przy zachowaniu polarności.
4
Ustawiając subwoofer, ustaw oraz głośnik – ogranicz jego górna granica (Turnover), obracając regulator na subwooferze.
5
Również, jeśli na subwooferze znajduje się przycisk Phase, regulującą fazę drgań głośnika, pozostaw ją wyłączoną, lub włącz, aby ustawić wartość fazy drgania na 180.
6
Postaraj się osiągnąć harmonijne połączenie amplitudy częstotliwości cech twojego subwoofera i głośników średnich częstotliwości. Ustaw górną częstotliwość subwoofera, tak aby cechy nie przeszkadzały sobie nawzajem, jeśli subwoofer oznacza możliwość regulacji tego parametru.
7
Oprócz podłączenia subwoofera aktywnego, masz również możliwość zainstalowania w samochodzie subwoofer pasywny, jeśli radio nie obsługuje połączenia aktywnego urządzenia.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.