Jak zrobić subwoofer pasywny

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na akustykę pojazdu. Dużą popularność zyskały różne rodzaje subwooferów. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus. Wyjściem z takiej sytuacji jest samodzielne wykonanie pasywnego subwoofera.

Jak zrobić subwoofer pasywny

Instrukcja

1
Na początek należy pomyśleć o produkcji skrzynki na przyszłość subwoofera. Do tego trzeba wybrać formę. Należy pamiętać, aby cylindryczny box o wiele trudniejsze, niż kwadratowy kształt. Do pracy nadaje płyty WIÓROWEJ. Zszywaj ten materiał między sobą, najlepiej za pomocą śrub. Wtedy z pomocą wyrzynarki zrób okrągły otwór z przodu skrzynki. W nim trzeba będzie zainstalować głośnik. Także zrób otwór na tylnej stronie. Ono należy do wyprowadzenia przewodów.
2
Dalej zajmie się wykończeniem obudowy od wewnątrz. Do tego poprowadzić w kilku warstwach arkusze izolacji akustycznej. Skrzynia nie powinna podczas wibracji wydawać inne dźwięki. Do wnętrza trzeba traktować bardzo poważnie.
3
Po box jest gotowy, można przystąpić do jego wewnętrznego wypełniania. Głośnik musi być ustawiony prawidłowo, w przeciwnym razie możesz nie uzyskać oczekiwanego efektu. Na krawędzi okrągłego otworu zaleca się wywalczyć dobry uszczelniacz. Rzecz w tym, że głośnik zawsze będzie wibrować. Wątpię, czy chcesz słyszeć skrzypienie i pukać przy brzmieniu muzyki. Umieść głośnik w obudowę i dobrze wkręcić go na śruby.
4
Podłącz przewody do głośnika. Zaleca się je zalutować. Zabierzcie te przewody na zewnątrz. Najlepiej zrobić na pin zacisk „tata-mama”. W tym przypadku można w razie potrzeby łatwo wyłączyć subwoofer i oczyścić go z bagażnika.
5
Dalej w obudowie ułożyć watę. Musi ona wypełnić go całkowicie. Mineralna sprzyja dobremu brzmieniu. Teraz zostało wykończone obudowy na zewnątrz. W tym celu można wykorzystać różne materiały. Dużą popularnością cieszy się карпет. Tym materiałem обклейте subwoofer. Użyj zwykły klej „Moment”. Podłącz przewody do wzmacniacza i sprawdź działanie urządzenia samodzielnie wykonanego subwoofera.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *