Jak zrobić swój gadżet

W tłumaczeniu z języka angielskiego device to proste urządzenie. Ale w języku polskim urządzeniem głównie nazywają kieszonkowe przyrządy: odtwarzacze, smartfony itp. Niektóre z nich można wykonać samodzielnie.

Jak zrobić swój gadżet

Instrukcja

1
Jednym z najbardziej odpowiednich urządzeń do produkcji w warunkach domowych jest minimalistyczny przewodnik odtwarzacz. Jedynym organem kontroli u niego jest przycisk, a na wyświetlaczu nie ma w ogóle. Do jego budowy kup mikrokontroler typu ATTINY25, ATTINY45 lub ATTINY85. Kliknij na link, podany w dodatkowych materiałach, po czym pobrać z tej strony archiwum sd8psrc.zip link Firmware (Source files + HEX files). Znajdź w tym archiwum HEX-plik i zaprogramować im mikrokontrolera.
2
Jako uchwytu do karty formatu Micro SD należy użyć adaptera dostarczonego w zestawie. Połączyć wyprowadzenia mikrokontrolera z wnioskami uchwytu w następującej kolejności (pierwsza cyfra – wniosek kontrolera, druga – wyjście adaptera):2 – 2;6 – 3;8 – 4;7 – 5;4 – 6;5 – 7.
3
Schowek na dwie baterie typu AA podłącz dodatnim biegunem do wniosku 8 mikrokontrolera, a ujemna – do wniosku 4. Зашунтируйте schowek ceramicznym kondensatorem o dowolnej pojemności.
4
Połącz kolejno przycisk i rezystor na kilka килоом. Podłącz ten łańcuch między minusem zasilania i wyjścia 5 mikrokontrolera..
5
U gniazda słuchawkowe wnioski odpowiednie do lewego i prawego wejścia, należy połączyć równolegle i podłącz przez kondensator o pojemności około 100 µf (minus do gniazda) do wniosku 3 mikrokontrolera. Wspólny styk gniazda podłącz do minusa zasilania. Słuchawki muszą mieć wbudowany regulator głośności.
6
Pliki dźwiękowe, których chcesz słuchać na odtwarzaczu, transkoduj w formacie WAV i przepisz na kartkę za pomocą czytnika kart, które można instalację kart formatu MicroSD bez użycia adaptera (on już jest w odtwarzaczu). Zaraz po tym, jak zainstalować odtwarzacz kartę i baterie (w odpowiedniej polaryzacji), pojawi się muzyka. Aby wybrać następny plik, należy użyć przycisku. Aby przerwać odtwarzanie, wyciągnij baterie.
Należy zwrócić uwagę
Nie słuchaj muzyki na dużej głośności. Nie należy podłączać odtwarzacza do wzmacniacza, bo on wydaje nie jest liniowa, a pulse-modulowany sygnał. Wzmacniacz z takiego sygnału może się zepsuć.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.