Jak zainstalować gadżet w Windows 7

Gadżety w Windows 7 – małe mini-aplikacji do paska bocznego, które zapewniają szybki dostęp do często używanych narzędzi. Na przykład, możliwość przeglądać nagłówki wiadomości, sprawdzić pogodę lub datę.

Jak zainstalować gadżet w Windows 7

Trzeba

  • komputer,dostęp do internetu.

Instrukcja

1
W skład systemu Windows 7 znajdują się takie gadżety jak „pogoda”, „zegar”, „kalendarz”, „puzzle” i inne. Do instalacji tych gadżetów na pulpicie, należy wykonać kilka czynności.
2
Kliknij prawym przyciskiem myszy na pustym miejscu pulpitu. Pojawi się menu kontekstowe, w którym należy wybrać podpunkt „gadżety”. Następnie otworzy się małe okno z kolekcji gadżetów.
3
Wybierz jakiś program, na przykład „zegar”. Kliknij na niego dwa razy lewym przyciskiem myszy lub po prostu przeciągnij go na pulpit. Umieść kursor na zegarek. W prawym górnym rogu pojawią się dwa przyciski „zamknij” i „ustawienia”. Klikając na przycisk „ustawienia” możesz ustawić strefę czasową lub ustawić godzinę własną nazwę. Ponadto, można wybrać zegar z wszystkich przedstawionych w systemie operacyjnym, na projekt tarczy. W ten sposób można zainstalować na pulpicie wszystkie gadżety, które znajdują się w systemie operacyjnym windows 7.
4
Jeśli nie masz doświadczenia te mini-aplikacje, które posiadasz, możesz pobrać nowe z internetu. Miejsc, gdzie można zrobić to całkowicie za darmo, wiele. W oknie z zestawem gadżetów, w prawym dolnym rogu znajduje się przycisk „znaleźć gadżety w internecie”. Ona zapewni ci szybki dostęp do nowych mini-aplikacji. Pobierz gadżet w dowolnym miejscu na komputerze.
5
Następnie uruchom plik z rozszerzeniem . gadget podwójnym kliknięciem lewego przycisku myszy. U takich plików specyficzne ikony z wizerunkiem kalkulatora godzin i kartki. Po uruchomieniu pliku pojawi się okno dialogowe z ostrzeżeniem. Kliknij przycisk w tym oknie „ustaw”. Takie pliki nie stanowią zagrożenia dla systemu operacyjnego.
6
Instalacja gadżetu trwa nie więcej niż minutę. Poczekaj, aż przeskoczy na biurko. Wszystkie przesłane aplikacje będą znajdować się w oknie w kolekcji. Można zainstalować na pulpicie kilka gadżetów.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *