Jak nagrać muzykę z magnetofonu do komputera

Wiele osób ma na аудиокассетах muzyka lub inny materiał, który trzeba przetłumaczyć w nowoczesny, cyfrowy format. Na przykład, chcę słuchać rzadki album starej grupy na swoim odtwarzaczu mp3, a na dyskach nie dokonano. Jeśli wciąż masz na czym odtworzyć film, to nagrać muzykę z magnetofonu do komputera nie będzie trudne.

Jak nagrać muzykę z magnetofonu do komputera

Trzeba

  • – magnetofon,
  • – komputer,
  • – specjalny kabel

Instrukcja

1
Przygotuj kabel audio typu „gniazdo-gniazdo”, czyli taka, jak u słuchawek do odtwarzacza lub komputera. Kupić go można w każdym sklepie komputerowym i warto tanio.
2
Podłącz kabel do gniazda słuchawek w магнитофоне z jednej strony. Podłącz drugi koniec kabla do wejścia liniowego karty dźwiękowej komputera. Najczęściej jest to złącze na tylnej ściance KOMPUTERA, oznaczony kolorem niebieskim. Zasada ta obowiązuje zarówno dla osadzonych, jak i dla zewnętrznych kart dźwiękowych, więc wystarczy podłączyć kabel do niebieskiego gniazda.
3
Uruchom oprogramowanie sprzętowe dla nagrań. We wszystkich wersjach systemu operacyjnego Windows zawiera aplikację, dzięki której można nagrywać dźwięk, w tym i muzyki z magnetofonu do komputera. Kliknij przycisk „Start” i wpisz w dolnym wierszu oznaczonym „wyszukaj programy i pliki”, słowo „rejestrator Dźwięku”. W górnym wierszu pojawi się link na żądany program. Kliknij lewym przyciskiem myszy na ten link i pojawi się okno modułu nagrywania dźwięku. Dotyczy to użytkowników nowoczesnych systemów operacyjnych Windows 7 i Vista.
4
Jeśli używasz systemu Windows XP, działania będą inne. Kliknij przycisk „Start”, następnie menu „Wszystkie programy” i wybierz podmenu „Standardowe”. Umieść wskaźnik myszy na grupę programów „Rozrywka” i kliknij lewym przyciskiem myszy pozycję rejestrator Dźwięku. W każdym przypadku pojawi się okno programu do przechwytywania dźwięku z oknem podglądu sygnału, a następnie naciśnij przycisk, aby rozpocząć nagrywanie.
5
Naciśnij przycisk odtwarzania na urządzeniu магнитофоне lub muzycznym centrum. W oknie modułu wpisów widać, że sygnał został odebrany i jest gotowy do nagrywania. Naciśnij przycisk z czerwonym kółkiem, aby rozpocząć nagrywanie. Naciśnij ten sam przycisk ponownie, aby zatrzymać proces nagrywania dźwięku. Pojawi się okno z prośbą zapisz zmiany w pliku audio. Kliknij przycisk „Tak” i podać nazwę, aby zapisać plik, a następnie kliknij przycisk „Zapisz”. Można przetwarzać i poprawić otrzymany plik w dowolnym programie pracy z dźwiękiem.
6
Można korzystać z urządzenia Grace Tape2USB. Kupując to cud techniki, dostaniesz kasetowy odtwarzacz, który podłącza się do komputera za pomocą kabla USB. Włóż kasetę, połączyć z komputerem, należy zainstalować program Audacity do pracy z dźwiękiem (w paczce) i naciśnij przycisk Play na panelu urządzenia. Jest to bardzo prosty i wygodny sposób, aby nagrać muzykę z magnetofonu do komputera, ale kosztuje ono około 100 dolarów.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *