Jak zobacz wszystkie pliki na karcie pamięci

Wielu urządzenia mobilne, np. telefony komórkowe, aparaty i kamery, zapisuje na kartach pamięci. Z funkcji wbudowanych w sprzęt programów nie zawsze zobaczyć wszystkie pliki na nośniku. Ale można to zrobić za pomocą komputera i dodatkowego oprogramowania.

Jak zobacz wszystkie pliki na karcie pamięci

Instrukcja

1
Pobierz program do pracy z plikami menedżer plików. Jeden z najlepszych o nazwie Total Commander. Otwórz dowolną przeglądarkę internetową i w pasku adresu wpisz adres strony http://www.ghisler.com/download.htm. Można natychmiast zobaczyć link Direct download. Kliknij na ten link i rozpocznij pobieranie pliku. Istnieją i inne powłoki pracy z plikami, na przykład, Fregata, dostępny pod adresem http://www.frigate3.com/rus/download.php. Dalej będzie traktowane praca Total Commander.
2
Zainstaluj program. Aby to zrobić, kliknij dwukrotnie na pobranym pliku instalacyjnym, wybierz polski język z listy, która pojawi się na ekranie, a następnie kliknij „Dalej”. Zgadzam się lub zrezygnować z instalowania dodatkowych języków, tutaj wybór tylko za tobą — na możliwościach programu to nie wpłynie.
3
Wybierz na poniższej stronie instalatora folder, w którym zostanie zainstalowany menedżer plików: domyślnie jest to dysk C: i folder totalcmd. Kliknij przycisk „Dalej”, po wybraniu folderu i ponownie „Dalej” na następnym ekranie. Instalator zapyta, gdzie potrzebne są skróty do uruchomienia — zaznacz żądane opcje i przejdź do następnego ekranu. Pojawi się komunikat o pomyślnej instalacji. Kliknij OK.
4
Uruchom Program Total Commander. Kliknij dwa razy na ikonę skrótu na pulpicie lub otwórz folder, w którym zainstalowano oprogramowanie, a następnie uruchom plik Totalcmd.exe. Pojawi się okno z komunikatem o płatność dla programu i warunki bezpłatnej wersji próbnej. Kliknij przyciskiem myszy na wybranej opcji i zaznacz „Przyciski dysków” i „Dwa panele przycisków dysków” w górnej części okna.
5
Następnie naciśnij przycisk OK, aby zapisać ustawienia. Pojawi się okno programu, podzielony na dwie połowy, z listą plików i folderów po lewej i po prawej stronie. Te połowy są nazywane panelami menedżera plików. Nad nimi znajduje się szereg przycisków z literami dysków.
6
Podłącz kartę do komputera. Jeśli masz telefon komórkowy, odtwarzacz, aparat fotograficzny lub inne urządzenie z możliwością bezpośredniego połączenia z komputerem, użyj załączonego kabla USB. Podłącz go jednym końcem do komputera, a innym — w urządzenie. Po kilku chwilach pojawi się komunikat o nowym urządzeniu, które wykrył system. Również w oknie Total Commander pojawi się nowy przycisk do dysku, na przykład, J lub F. będzie Ona oznaczona zieloną strzałką, co podkreśla status tymczasowo podłączonego urządzenia.
7
Włącz tryb wyświetlania wszystkich plików w Total Commander. Kliknij przycisk „Konfiguracja” w menu programu i wybierz polecenie „Ustawienia” — znajdują się one w górnej części okna, pod nagłówkiem. Wybierz w lewej kolumnie w sekcji „Zawartość paneli” i zaznacz opcję górny punkt, który nazywa się „Pokazuj pliki ukryte i systemowe”. Kliknij przycisk OK, aby zapisać i zastosować ustawienia. Teraz program jest skonfigurowany w taki sposób, aby można było zobaczyć wszystkie pliki na karcie pamięci.
8
Wybierz przycisk z literą dysku, odpowiedniego urządzenia. W panelu zobaczysz pełną listę plików i folderów, które znajdują się na nośniku.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.