Jak pobrać plik tekstowy na ipoda

Odtwarzacze, które produkuje firma Apple, wszechstronne. Oprócz załadowania aplikacji i gier, muzyki i zdjęć na ipodzie można zapisywać wiadomości tekstowe, pliki i przeglądać je. Pobierz pliki tekstowe na ipodzie można na kilka sposobów, zarówno bezpośrednio do odtwarzacza, i zapisać je najpierw na komputerze.

Jak pobrać plik tekstowy na ipoda

Trzeba

  • – program iTunes na komputerze;
  • – program-konwerter plików.

Instrukcja

1
Upewnij się, że na KOMPUTERZE jest zainstalowany program iTunes, która jest niezbędna zarówno do synchronizacji muzyki z odtwarzacza, jak i do pobrania w niego książek, zdjęć i aplikacji. Jeśli jeszcze nie masz zainstalowanego iTunes, pobierz program z oficjalnej strony i zainstalować, postępując zgodnie z instrukcjami instalatora.
2
Podłącz odtwarzacz do komputera za pomocą kabla USB. Znajdź w wyszukiwarce iTunes aplikacja iBooks i go pobrać, klikając na Free App lub Download. Jeśli odtwarzacz nie jest podłączony do komputera, w celu pobrania aplikacji należy podłączyć się do sieci Wi-Fi, a następnie znaleźć i otworzyć Appstore w samym odtwarzaczu.
3
Kiedy Appstore pojawi się, przejdź na zakładkę „Szukaj” i wpisz w polu iBooks. Gdy aplikacja zostanie znaleziony, kliknij na niego palcem, aby otworzyć stronę. Kliknij na niebieski przycisk-prostokąt Free, a następnie na zielony Install. Wpisz hasło do swojego konta w iTunes, jeśli jest to konieczne. Appstore sam podda, rozpoczynając pobieranie aplikacji na swój iPod.
4
Pobierz książki, które chcesz przenieść do odtwarzacza, z internetu na komputer. Przejdź do książki w folderze, gdzie ich ratowali, wciśnięcie Shift i lewy przycisk myszy. Jeśli książki ułożone w rzędzie, to wystarczy przytrzymać Shift i kliknąć na pierwszej i ostatniej książce. Jeśli nie w rzędzie, przytrzymaj Ctrl i kliknij na książki lewym przyciskiem myszy. Skopiuj, naciskając na klawiaturze Ctrl+C.
5
Na komputerze zrób aktywnym oknie programu iTunes. Kliknij kartę Books („Książki”), jeśli istnieje, w sekcji Devices („Moje urządzenia”) i włóż do niego skopiowane książki kombinacji klawiszy Ctrl+V. Książki zaczną pompowana do odtwarzacza.
6
Jeśli karta Books nie, to otwórz dowolny z tych, co istnieje (na przykład, „Muzyka”), i włóż książki tam, naciskając klawisze Ctrl+V. Rozpocząć pobieranie odpowiednich książek. Po ponownym uruchomieniu iTunes zobaczysz kartę Books w menu po lewej stronie.
7
Przesłanych do odtwarzacza książki można zobaczyć w aplikacji iBooks. Aby to zrobić, otwórz go i kliknij na książkę. Jeśli chcesz zobaczyć dokumenty formatu .pdf, kliknij na prostokąt „Książki” na górze i wybierz PDF. Strony пролистываются naciśnięcie lewej lub prawej części ekranu.
8
Zapisz tekst z internetu w „Notatki”. Aby to zrobić, zaznacz połączenie z punktem dostępu do sieci Wi-Fi i otwórz przeglądarkę, zainstalowany na swoim odtwarzaczu (domyślnie – Safari). Wpisz adres wybranej strony internetowej w pasku adresu lub jego nazwę do wyszukiwarki Google.
9
Gdy strona z tekstem pojawi się, naciśnij i przytrzymaj palec na odpowiednim fragmencie w ciągu kilku sekund. Na ekranie pojawi się okienko czarna wskazówka. Kliknij „zaznacz wszystko” lub „Wybierz”. Jeśli kliknięto przycisk „Wybierz”, a następnie rozciągnąć na niebieskie punkty na rogach powstałego jasno-niebieskiego prostokąta, dopóki nie wyróżnij przecież żądany tekst. Gdy to zostanie zrobione, zwolnij.
10
Pojawi się podpowiedź – kliknij „Kopiuj”. Po tym, kliknij „Notatki” w iPod, kliknij w prawym górnym rogu „+”, aby utworzyć nową notatkę, a następnie kliknij na dowolny obszar otwartego arkusza. Przytrzymaj na nim palec, dopóki nie pojawi się opcja „Wstaw”. Kliknij na nią, a tekst zostanie wyświetlony. Następnie kliknij przycisk „Zakończ”. Tekst zostanie zapisany, teraz można go przeczytać w notatkach.
Należy zwrócić uwagę
iPod obsługuje tylko formaty .epub i .pdf. Ustaw swój plik tekstowy .txt lub .doc na .epub lub .pdf. Aby to zrobić, użyj lub online-konwerterami lub programów, które należy zainstalować na KOMPUTERZE. Po otrzymaniu tekstu w odpowiednim formacie, załaduj go do ipoda.

Kopiować można tylko w najnowszych wersjach iPod. Zaktualizuj swój odtwarzacz iTunes do najnowszej wersji, aby skopiować tekst.

Aplikacja iBooks” zawsze była rozpowszechniana za darmo. Jeśli za niego z prośbą o pieniądze, nie pobieraj.

Porada
Aby przenieść скаченное aplikacji z biblioteki iTunes do ipoda, przejdź do sekcji „Biblioteka (Library), kliknij na aplikację raz, zaznaczając go, a następnie przeciągnij w sekcji „Moje urządzenia (Devices). To samo synchronizuje się z twoim odtwarzaczem.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.