Jak pielęgnować w sobie poczucie własnej wartości

Niektórzy ludzie z natury mają poczucie własnej wartości. Inni, niestety, jego brak przez całe życie. Ale to jest do naprawienia, bo ludzie potrafią się zmieniać i rozwijać, jeśli przed nimi stoi taki cel.

Jak pielęgnować w sobie poczucie własnej wartości

Instrukcja

1
Stwórz podstawę dla tego uczucia. Aby to zrobić, trzeba znaleźć co najmniej 10 swoich pozytywnych cech i każde z nich narysować w postaci swoistego kamuflażu, zrozumiałego tylko dla ciebie. Te znaki trzeba przenieść się na kilka kawałków tektury. Jeden z nich można umieścić w torebce, a drugi pod pleksi na pulpicie, trzeci użyj jako zakładki w tę książkę, którą czytasz. W zeszycie musi zostać rozszyfrowanie każdego z tych znaków. Rysować takie znaki lepiej, niż po prostu pisać jakości, z dwóch powodów. Pierwsza – tak będziesz używać i prawa półkula, który myśli obrazami i stworzy nowy obraz siebie. Druga – nie musisz się martwić, że twoja lista przeczyta ktoś, dla którego oko nie jest on przeznaczony.
2
Proszę popracować nad szybkością ruchów. Powinny one stać się bardziej powolne i guzów. Niech się mówić wolniej, nic tak nie psuje znaczącego wrażenia, jak szybka zaburzenia mowy. Od zmian zewnętrznych przejdziesz do wewnętrznych i poczucie własnej wartości pojawi się po tym, jak zaczniesz produkować bardziej solidne wrażenie.
3
Dowiedz się, jak zachowywać się nie tak, jak się powszechnie, a tak, jak chcesz. To nie jest koniecznie prowokującego zachowania na przekór ogólnie przyjętych pojęć, jednak bądźcie gotowi łamać normy i nie martwić się z tego powodu. Na Zachodzie to jakość nazywa ассертивностью. W ostatnim czasie pojawiła się świetna literatura na temat rozwoju tej umiejętności. Dlaczego warto z nią się zapoznać. Przecież często przyzwoitości i oczekiwania innych przeszkadzają ludziom podejmować i realizować wyłącznie właściwe decyzje. A jaki może być poczucie własnej wartości, jeśli człowiek cały czas się boi, co o nim powiedzą inni? Wziąć pod uwagę opinie innych, trzeba, ale ślepo mu nie kosztuje. Człowiek z poczuciem własnej wartości nie boi się złamać niektóre normy dla sprawy.
logo
Kategoria:
Praca nad sobą

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.