Jak pielęgnować w sobie charyzmę

Po raz pierwszy definicję terminu „charisma” w socjologii dał Max Weber. Opisał to jakość, jak umiejętność opowiadania ludzi za sobą i inspirować ich. Okazuje się, że to coś, dzięki czemu ludzie uważają kogoś liderem. Ale daleko nie wszystkie charyzmatyczny ludzie są tacy od urodzenia, tego można się nauczyć.

Jak pielęgnować w sobie charyzmę

Instrukcja

1
Ten, kto może poważnie zainteresować ludzi swoimi projektami, powinien przynajmniej mieć je. Idee i cele – to jest to, co daje ci energię siebie i pozwoli ci naładować nią innych. Musisz świecić entuzjazmem i naprawdę znać się w swoim fachu.
2
Szukasz ludzi o podobnych poglądach. Charyzmatyczny człowiek i nie rozumiejący nikim samotnik – to różni ludzie. Ci, którzy podzielają twoje zainteresowania – to jest zespół, wraz z którą można osiągnąć założonych celów.
3
Bądź szczery. Wyrażać swoje zdanie, nie oglądając się na autorytety. Oczywiście, krytykować coś lub kogoś należy tylko uzasadnione – пустозвонство i bezsensowne ataki nikomu pomogą zdobyć władzę.
4
Istotne cechy charyzmatycznego człowieka są jego oratorium i umiejętność przekonywania. Jeśli nie są w stanie wyraźnie i dobrze mówić publicznie, to warto popracować nad mowy umiejętności. Głos powinien być niski, pewny siebie i полнозвучным. Jeśli wyjaśniasz swój pomysł, nie запинайтесь i nie wahaj się. Twoja mowa powinna inspirować ludzi, a nie zmuszać ich ziewać.
5
Bądź otwarty nowy i uczciwe. Jeśli popełnił błąd, to nie trzeba chować się za swoimi starymi przekonaniami, jak za tarczą, nie wahaj się rewidować swoje pozycje. Jesteś w stanie obronić swoją rację, tylko jeśli sami będziecie przekonani o tym, że naprawdę mają rację.
6
Nie odzyskać utracone i nie narzekaj. Skarżą się i swoje kazania są w stanie całkowicie pozbawić uroku każdej osoby.
7
Bądźcie gotowi bronić swoich poglądów. Z pewnością napotkasz trudności, to zdarza się każdemu, ale, w przeciwieństwie do wielu innych, charyzmatyczny ludzie – to zawodnicy, którzy się nie poddają, a nadal podążać swoim ideałom, bez względu na to, że.
8
Nie podążaj za opinią większości, zawsze myślcie głową. Samodzielność i niezależność w podejmowaniu decyzji, jak i przy kształtowaniu pojęcia o tym, co się dzieje – to cechy, które na pewno występują u charyzmatycznego człowieka.
logo
Kategoria:
Praca nad sobą

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.