Jak otworzyć uchwyt

Jeśli znacznik lub flamaster długo nie używane, wysycha szybciej niż się w nim kończy się barwnik. Można go naprawić, ale do tego obudowa narzędzia należy najpierw otworzyć.

Jak otworzyć uchwyt

Instrukcja

1
U większości długopisów w górnej części znajduje się kapturek, удерживающийся w obudowie dzięki obecności pierścieniowego zgrubienia, umieszczony w istniejącej w obudowie zagłębieniu tej samej formy. Czasami zgrubień na pokrywie i nacięcia w obudowie kilka, a wtedy do wyciągania pokrywy z obudowy trzeba stosować dość dużej siły. Noś ubrania, które nie przeszkadza bałagan, połóż na stole gazetę, aby nie zabrudzić go barwnikiem, a następnie ostrożnie, aby nie uszkodzić palce, podważ pokrywę ostrym nożem, aby lekko przesunąć go.
2
Po tym, jak wpr podda, wyciągnij go przy pomocy kombinerek. Czuje czy zapach alkoholu? Jeśli tak, to jako rozpuszczalnik w tokenie służy właśnie ta substancja. Wlać do niego kilka kropel wódki lub czystego alkoholu etylowego, w żadnym wypadku nie używać metylu lub pomocy. Jeśli nie pachnie alkoholem, rozcieńczyć barwnik wodą – to właśnie ona została użyta w tym фломастере jako rozpuszczalnik pierwotnie. Jeśli w niego wlać alkohol, porowaty nagrywarka węzeł szybko odkształca się, ponieważ on na to przeznaczony.
3
Umieść znacznik pionowo z węzłem w dół, zamknąć i pozostawić w tej pozycji na kilka minut. Sprawdź narzędzie w pracy – teraz musi zostawić wyraźny ślad.
4
Jeśli odzyskiwania pracy pisaka się nie stało, to znaczy, że przyczyna nie jest do suszenia, a w tokenie skończyła się barwnik. Kup tusz tego samego typu i koloru, że i te, które znajdowały się w tokenie początkowo, otwórz uchwyt i przeprowadzić w sposób opisany powyżej. Stosowanie nieodpowiednich tuszu może spowodować wyciek elektrolitu i deformacji piszącego węzła. Korzystać z takim flamastrem będzie bardzo niewygodne.
Należy zwrócić uwagę
Ostrożnie, jeśli uchwyt jest przeznaczony do stosowania w połączeniu z białą deską, po napełnieniu tuszem nieodpowiednie może zacząć zostawiać na niej trwałych ślad.

logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.