Jak otworzyć drzwi wagonu

Pytanie o sposobie otwierania drzwi występuje, co do zasady, lub w sytuacjach awaryjnych, lub w wagonach nieznanego typu. Na przykład, jeśli jesteś w Paryżu korzystania z metra, to trzeba samemu otwierać sobie drzwi na stacji. Wagony z tej okazji pojawią się w moskiewskim metrze.

Jak otworzyć drzwi wagonu

Instrukcja

1
Przeczytaj instrukcje dla pasażerów, które są zwykle umieszczone w wagonie. Poznaj algorytm działań ewentualności. Jeśli drzwi przewidziany jest tryb awaryjnego otwierania, jest zwykle opisany w tej instrukcji. Automatyczne skrzydła w niektórych przypadkach można pokonywać, dołączając znaczne wysiłki. Jeśli drzwi są zablokowane, to znajdź wyjście awaryjne i skorzystaj z niego.
2
Powtarzaj kroki od mieszkańców, jeśli znajdziesz się w wagonie metra w innym kraju. Na przykład, we Francji, aby drzwi się otworzyły, należy nacisnąć duży przycisk na skrzydle lub pociągnąć specjalny metalowy dźwignia. Jeśli jedziesz sam i nie jeden przystanek, to będziesz miał okazję poznać właściwą kolejność działań.
3
Znajdź przycisk indywidualnego otwierania na drzwiach w pociągach moskiewskiego metra, jeśli przyjeżdżają wcześnie rano lub późno wieczorem. Od wiosny 2012 roku na liniach powinny pojawić się wagony nowego typu. W nich drzwi będą pracować w dwóch trybach: automatycznym i ręcznym. Pierwszy będzie używany w okresie dużego natężenia ruchu. Kiedy przepływ pasażerów spada, wykorzystać wszystkie drzwi staje się niecelowe. Po naciśnięciu przycisku indywidualnego otwierania maszynista dostaje sygnał i otwiera to drzwi. Zamykają się drzwi automatycznie. W ten sposób planują wydłużyć okres eksploatacji wagonów.
4
Wyjdź na ekstra wyjścia w przypadku nagłego wypadku w metrze. Są one w bólach głowy wagonach. Rzecz w tym, że nie we wszystkich tunelach można opuścić wagon, otwierając główne drzwi.
5
W pociągach dalekobieżnych drzwi wagonu otwierać się do wewnątrz. Drzwi zewnętrzne mają kształcie trójkąta zamek, zamykany przewodnikiem na klucz, i tajne rygiel otwierany od wewnątrz przedsionka. Ich przyjmie tylko eksplorator na przystankach. Mechaniczne w standardzie drzwi przejściowe też otwierają się do wewnątrz, ale zostaną zaryglowane na zamek tylko w wyjątkowych sytuacjach.
6
Będziesz musiał zadzwonić za uchwyt coupe w płaszczyźnie skrzydła, aby otworzyć przejście. Drzwi отъедет w kierunku na prowadnicach. Jeśli otwierasz ją od wewnątrz coupe, sprawdź czy nie jest zamknięty czy zamek w drzwiach. Spójrz, nie posuwa się naprzód, czy blokada, zapobiegania nieuprawnione otwarcie. Jeśli zakłócenia są eliminowane, drzwi powinny się czepiał.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *