Jak ostrzyć narzędzia do manicure

Jeśli twoje obcinacz do paznokci stały się źle ciąć, a obcinacz nie „откусывают”, a zrywają skórę, to znaczy, narzędzia czas na ostrzenie. Zwrot ostrzy tnących znajdujących się ostrość pomogą w specjalnym warsztacie, ale w razie potrzeby można próbować ostrzyć narzędzia samodzielnie.

Jak ostrzyć narzędzia do manicure

Trzeba

  • – wiertnica diamentowa około;
  • – papier ścierny;
  • – osełkę do ostrzenia noży kuchennych;
  • – serwetki.

Instrukcja

1
Dla wysokiej jakości ostrzenia wymaga profesjonalnego narzędzia – wiertnica diamentowa dookoła. Można go kupić w sklepie lub wypożyczyć. Należy pamiętać, że traktowanie instrumentu podczas intensywnej eksploatacji trzeba wykonywać raz na trzy-sześć miesięcy.
2
Zbierz nożyczki, pincety i szczypce, wymagają szlifowania. Kruche nożyczki i maszynki do strzyżenia-zaciski przed traktowaniem lepiej odkręcić. Jeśli ostrza szczypiec rozchodzą się dość powszechnie, można je ostrzyć w postaci неразобранном.
3
Włącz maszynę na minimalne obroty. Weź jedną część nożyczek i krawędzią ostrza, przesuń działającego gronie od początku do końca. Powtórz ruch jeszcze raz. Przetrzeć ostrze gęste, niestrzępiącą się szmatką. Praca drugą część nożyczek. Zbierz je, скрепив połówki śrubą i wkręcając go. Sprawdź ostrość narzędzia na cienkiej tkaniny lub pe – szlifowane nożyczki nie powinny marszczyć materiał.
4
Manicure szczypce odkryć na maksymalną szerokość i szybkim ruchem przesuń krawędź ostrza do aktywnego алмазному gronie. Powtórz odbiór dwukrotnie dla każdego ostrza. Usuń kurz z kleszczami gęstej ściereczką.
5
Jeśli nie masz pod ręką diamentowego kręgu, a obcinacz potrzebują pilnej szlifowania, traktować je papierem ściernym. Weź kartkę szmergla i przetnij go szczypcami kilka razy. Sprawdź ostrość ostrzy na kawałku tkaniny lub polietylenu. Jeśli szczypce mało ostre, powtórz odbiór. Taki szlif może być uznane za tymczasowe, tak jak jej starczy na kilka dni.
6
Szczypce lub obcinacz można naostrzyć i na beleczce do trasowania noży kuchennych. Rozwiń narzędzia i szybko, ale delikatnie, jazdy krawędzią ostrza bar. Sprawdzaj stopień ostrzenia na kawałku folii. Takie przeróbki można powtarzać raz w tygodniu.
Porada
Aby narzędzia nie są tupilis, starannie wycierać po pracy miękkimi безворсовыми papierowym. Przechowywać nożyczki i maszynki do strzyżenia w specjalnych pokryw lub futerale i nie używać ich do celów gospodarczych. Zestaw do manicure powinien być stosowany tylko do obróbki paznokci.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.