Jak określić w штрихкоду kraju-producenta

Po raz pierwszy kod kreskowy pojawił się na opakowaniu 23 września 1975 roku i teraz im korzystają setki tysięcy firm na całym świecie. Pierwsze cyfry kodu informują o tym, że właściciel marki (marki danego towaru) jest członkiem określonej narodowej organizacji handlu, wchodzącej w międzynarodowy związek.

Jak określić w штрихкоду kraju-producenta

Trzeba

  • – 12 cyfr kodu kreskowego;
  • – komputer z dostępem do internetu.

Instrukcja

1
Spójrz na pierwsze trzy cyfry stojące bezpośrednio pod kodem kreskowym tak, aby na etykiecie towaru. One oznaczają narodowe centrum handlowe związek, w który wszedł właściciel marki danego towaru. Na przykład, liczby 460-469 informują o tym, że właściciel marki wchodzi w związek organizacji handlowych Rosji; cyfry 300-379, 400-440, 000-019 wskazują na właścicieli marek – członków związków handlowych – Francji, Niemczech i USA odpowiednio.
2
Należy zwrócić uwagę na to, że właściciele marek nie koniecznie są członkami organizacji handlowych tych państw, gdzie produkt jest wytwarzany. Na przykład, właściciel marki może być członkiem krajowych organizacji handlu Włoszech, a towar z kodem 800-839 (Włochy) na etykiecie produkowane w Rosji.
3
Należy pamiętać, że zdarzają się przypadki, kiedy właściciel marki nie zadaje swojego kodu kreskowego na jakąś partię towaru, a potem za niego to ma prawo zrobić producent towaru lub jego dostawca. W każdym razie pierwsze cyfry kodu kreskowego będą oznaczać związek, w który wchodzi albo producent lub dostawca, a to również może nie mieć związku z miejsca produkcji towarów.
4
Отличайте międzynarodowy kod towaru od wewnętrznego kodu kreskowego, którą przyjęto do oznaczania towarów w dużych supermarketach: kod wewnętrzny w zwyczaju zaczynać od cyfry 2 dla wyjątek zbieżności z numerami, stworzony według międzynarodowego standardu (żaden z nich nie zaczyna się od dwójki).
5
Złożyć wniosek w GEPIR (Global Electronic Party Registry Information), system jednego globalnego rejestru, w którym przechowywane są informacje na temat kodów kreskowych firm informacje o producentach, krótkie informacje o produkcie. Wpisz w pasku przeglądarki http://www.gs1ru.org/ i znajdź sekcję „Skanowanie kodów kreskowych (GEPIR)”. W celu uzyskania informacji, trzeba znać wszystkie jego 12 cyfr. To niezawodny sposób, aby uzyskać informacje o kraju pochodzenia towaru.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *