Jak ograniczyć rdzę

Plamy z rdzy mogą powstać na odzieży, naczyniach i innych metalowych przedmiotów. Oczyścić zanieczyszczenia tego rodzaju można za pomocą specjalnych lub środków ludowych.

Jak ograniczyć rdzę

Trzeba

  • Soda oczyszczona, zastawa ocet, sok z cytryny, sos pomidorowy, specjalny środek do usuwania rdzy, kwas cytrynowy, kwas octowy.

Instrukcja

1
Wymieszać sodę z ciepłą wodą tak, aby uzyskać papkę. Nałożyć mieszankę na plamy z rdzy i pozostawić na 20-30 minut. Następnie dokładnie przetrzeć szczotką lub wełny stalowej. Za pomocą sody oczyszczonej można usunąć rdzę z metalu naczynia. Powtórz tę procedurę kilka razy, aż do całkowitego zniknięcia rdzy.
2
Wymieszać tabela ocet z sokiem z cytryny, wzięte w mniej więcej równych proporcjach. Następnie nałóż miksturę na wadliwy przedmiot. Poczekaj kilka godzin i wyczyścić rdzę metalu gąbką lub szczotką. Spłukać powierzchnię czystą wodą. Jeśli za pierwszym razem nie wyszło оттереть plamy, powtórz kroki najpierw.
3
Nałóż na metalowy przedmiot niewielką ilość sosu pomidorowego. Pozostawić na kilka minut i wytrzeć czyszczoną powierzchnię wilgotną szmatką.
4
Skorzystaj specjalnymi środkami do czyszczenia rdzy. W sklepach chemii gospodarczej-jest tu szeroki wybór danych leków. Kwasy i substancje ścierne, wchodzące w skład środków do czyszczenia, skutecznie radzą sobie z rdzą. Przed użyciem skonsultuj się ze sprzedawcą lub przeczytaj uważnie dostarczone instrukcje.
5
Отстирайте rdzę z odzieży kwasem cytrynowym. Do miski wlać ciepłą wodę i rozpuścić niewielką ilość środków. Moczyć испачканную rzecz w otrzymanym roztworze i pozostawić na noc. Rano dokładnie spłukać tkaninę i wyprać w proszku dla uparty plam.
6
Podgrzać kwas octowy kwas na łaźni wodnej do 80оС. Następnie zanurz zanieczyszczoną powierzchnię odzieży w ciecz i odczekać 5-7 minut. Następnie przemyć ślad od plamy pod bieżącą wodą i застирайте z należy.
7
Wyprowadźcie plamy od rzeczy w następujący sposób. Do pojemnika wlać gorącą wodę i rozpuścić tabletkę Alka-Зельцера”. Namoczyć ubranie w roztworze na kilka godzin. Wypłukać ściereczkę w wodzie i wyprać jak zwykle.
logo
Article Categories:
Przydatne wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *