Jak wybielić białą sierść

Z czasem wełniane rzeczy nabierają żółty odcień, ale przy tym pozostają dobrej jakości. Aby przywrócić wełny pierwotną biel, można użyć ludowe i nowoczesne środki do wybielania.

Jak wybielić białą sierść

Trzeba

  • Nadtlenek wodoru, гипосульфит sodu, sól, kreda, soda do pieczenia, amoniak, wybielacz.

Instrukcja

1
Wlać do miski zimnej wody i dodaj 30%-ego roztworu nadtlenku wodoru w stosunku 8:1. Moczyć produkt z białej wełny w otrzymanym roztworze i pozostawić na kilka godzin. Następnie opłukać pod bieżącą wodą i wyprać w proszku dla rzeczy wełnianych.
2
Rozpuścić 1 łyżkę гипосульфита sodu w 7 litrach wody. Moczyć wełny produkt w otrzymanym roztworze i szczelnie przykryć pokrywką lub folią. Zostaw w takim stanie na 20-30 minut. W ciągu tego czasu nosze ubrania za pomocą specjalnych szczypiec i подливайте ciepłą wodę. Następnie dokładnie płukania wełny produkt pod bieżącą wodą do zaniku zapachu i wyprać.
3
Namoczyć ubranie w roztworze solankowym. Rozpuścić w 1 litrze gorącej wody kilka łyżek soli kuchennej. Po kilku takich zabiegach sierść wyraźnie побелеет. Po wypierz ubranie w ciepłej wodzie z żelem do prania wełny.
4
Posiekać 300-400 g kredy i wymieszać w kilku litrach ciepłej wody. Moczyć wełnianą rzecz w otrzymanym roztworze na 40 minut. Nie zapomnij okresowo mieszając od czasu do czasu. Po upływie tego czasu dokładnie płukania ubrań, lekko wycisnąć i wysuszyć naturalnie.
5
Wypierz produkt w ciepłym roztworze wody z mydłem. Do miski wlać zimną wodę, dodać sodę do pieczenia – 2 łyżki na 4-5 litrów wody i płukania ubrań. Następnie zanurzać urządzenia w wodzie z dodatkiem amoniaku i 3%-oj nadtlenku wodoru. Pozostawić na 30 minut. Opłukać rzecz w bieżącej wodzie i wyciśnij.
6
Użyj do bielenia wełny nowoczesne środki chemii gospodarczej. Nalej do miski ciepłej wody i dodać niewielką ilość wybielacza. Pozostawić na 30-40 minut i spłukać produkt. Następnie wypierz ubranie w pralce. Ustaw odpowiedni zakres temperatur i dodaj żel do prania wełny.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.