Jak wybielić stanika

Z czasem biały biustonosz staje się nieprzyjemny szary odcień. Można w domowych warunkach odzyskać dolnej bielizny schludny wygląd, wykorzystując ludowe i fundusze specjalne.

Jak wybielić stanika

Trzeba

  • Tlenowy wybielacz do prania proszek do białych rzeczy, soda oczyszczona, sól warzona, nadtlenek wodoru, amoniak, terpentyna, specjalny proszek do bielizny.

Instrukcja

1
Skorzystaj z nowoczesnych środków. W sklepach chemii gospodarczej-jest tu szeroki asortyment tych produktów. Do miski wlać ciepłą wodę i wymieszać niewielką ilość wybielacza tlenowego. Moczyć biustonosz w otrzymanym roztworze i pozostawić na noc. Rano wypłukać i wyprać ręcznie w proszku do białych rzeczy. Nie zaleca się moczyć pościel w gorącej wodzie – wybielacz w wysokich temperaturach źle wpływa na włókna.
2
Gotować biustonosz, jeśli producent nie zabrania tego rodzaju traktowanie. Do miski lub wiadra wlać wodę i wymieszać niewielką ilość detergentu w proszku i sody oczyszczonej. Zanurz pościel i ustawić naczynie na kuchence. Gotować przez 30 minut, mieszając co pewien czas. Następnie płukania biustonosz pod bieżącą wodą i lekko wycisnąć.
3
Wymieszać w miednicy z ciepłą wodą 2 łyżki soli i 3 łyżki sody oczyszczonej, dodać proszek do prania białych rzeczy. Moczyć bieliznę w otrzymanym roztworze na 10-15 minut. Następnie delikatnie wyprać rękami. Staraj się wykonywać jak najmniej ruchów. Opłukać produkt w czystej, chłodnej wodzie.
4
Użyj nadtlenek wodoru. W litrze wody wymieszać 2-3 łyżki narzędzia i zanurzyć bielizna. Nadtlenek wodoru skutecznie wybiela, nie uszkadzając włókna materiału.
5
Bawełniany biustonosz można wybielić w następujący sposób. W 5 litrach ciepłej wody wymieszać 5 łyżek amoniaku. Można również dodać kilka łyżek terpentyny. Moczyć biustonosz na 10-12 godzin. Po upływie tego czasu spłukać pranie w zimnej wodzie i wyprać w ciepłym roztworze wody z mydłem.
6
Kup specjalny proszek do prania i bielenia bielizny. Przed użyciem należy uważnie przeczytać instrukcję, aby nie zepsuć rzeczy.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.