Jak wyprać wiązaną czapkę

Często po praniu wełniane rzeczy tracą swój pierwotny kształt: są rozciągnięte lub, wręcz przeciwnie, siadają. Występuje to głównie z powodu naruszenia prawidłowej technologii prania i późniejszego suszenia produktu.

Jak wyprać wiązaną czapkę

Trzeba

  • – specjalny środek czyszczący, przeznaczony do prania wełny;
  • – ocet;
  • – amoniak;
  • – odżywka do włosów;
  • – ręcznik frotte;
  • – forma do suszenia.

Instrukcja

1
Nie moczyć wełnianą czapkę przed praniem bez potrzeby. Jeśli wełny produkt jest bardzo zabrudzona, można umieścić go na jedną-dwie godziny w ciepłej wodzie z rozpuszczonym w niej amoniakiem (na pięć litrów wody dwie łyżki). Należy użyć większą ilość wody, niż do prania wyrobów bawełnianych. Postaraj się skrócić czas prania.
2
Pierz wełnianą czapkę głównie rękami, nie używać pralki. Weź proszek do prania, przeznaczony do wełny, lub specjalny preparat w płynie. Temperatura wody powinna być nie wyższa niż 30 stopni, ale i bardzo zimnej wody nie można używać do prania i płukania wełnianych rzeczy.
3
Rozpuścić detergentu w wodzie, umieścić tam czapkę. Pierz lekkie сминающими ruchami, bez rozciągania i nie перекручивая czapkę. Rób wszystko delikatnie, aby nie naruszyć strukturę rzeczy.
4
Dwa razy opłukać czapkę w czystej wodzie o takiej samej temperaturze i przy praniu. Wyciśnij nie выкручивая: weź rzecz комком lub umieścić w misce, cierpliwość, gdy płynąć w dół woda. Ostatni raz płukać z ополаскивателем lub z dodatkiem dwóch łyżek octu, i umieścić na ręcznik frotte, aby woda z czapki wsiąkła w niego. Następnie delikatnie umieść na mokro wełny produkt na czystą szmatkę i czekać, kiedy to wyschnie.
5
Jeśli zamierzacie korzystać z pralki, wybierz tryby „pranie wełnianych rzeczy”, „pranie ręczne” lub „delikatne pranie”. Pierz rzeczy bez wirowania, z dodatkiem specjalnych, przeznaczonych do wełny, detergentów.
6
Jeśli czapka ma kształt beret, to, aby nie wsiadla w procesie suszenia, napiąć ją na coś zgodnego z jej objętości. Unikaj suszenia na otwartych atmosferyczne intensywnych promieni słonecznych miejscach, a także na bateriach i innych gorących powierzchniach.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.